Прокуратура викрила службовців, які влаштовували підприємцям безпідставні перевірки

Зображення з сайту newsradio.com.ua

Зображення з сайту newsradio.com.ua

За фактами зловживання службовим становищем та підроблення документів посадовцями Державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області розпочато кримінальне провадження.

Про це повідомляє прокуратура Івано-Франківської області.

За результатами прокурорської перевірки встановлено, що окремі посадовці інспекції зловживали своїм службовим становищем.

Так, всупереч встановленому порядку впродовж минулого року чиновники проводили в деяких випадках безпідставні перевірки підприємців.

Крім того, в акти перевірок додержання вимог земельного законодавства інспектори вносили неправдиві відомості про відмову від підпису керівниками підприємств та виносили приписи на усунення виявлених порушень.

Водночас, щоб створити видимість успіхів у роботі та переслідуючи корисливі мотиви, інспектори за результатами нібито проведених позапланових перевірок складали фіктивні акти щодо суб’єктів господарювання, чим грубо порушували конституційні засади підприємницької діяльності.

За результатами перевірки, прокуратурою  Івано-Франківська розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст. 364 та ч.1 ст.366 КК України. Наразі триває досудове розслідування.

Зазначимо, що у квітні минулого року Президент Віктор Янукович обурювався  діяльністю Державної сільськогосподарської інспекції, яка, за його словами, знайшла в собі сили і час проводити перевірки навіть у сферах техногенної, пожежної та екологічної безпеки.

«Присяжнюк, Микола! Що це за інспекція така? Навіть радіаційним контролем займається. Сідайте», - сказав тоді Янукович, звертаючись до міністра АПК, і додав, що жодних позапланових перевірок не повинно бути, окрім випадків, коли є рішення суду.