Дерибан землі на Черкащині набирає ознак епідемії

Фото: dzvin.org

Фото: dzvin.org

Колишнього керівника управління Держкомзему у м. Черкаси, а нині депутата Черкаської міськради можуть позбавити волі на 8 років за незаконну передачу землі.

Слідче управління прокуратури області установило, що протягом липня – серпня 2009 року, посадовець незаконно підписав та видав фізичним особам державні акти на земельні ділянки у мікрорайоні «Дахнівка» загальною площею 4 га та вартістю понад 230 тис грн. Досудове розслідування триває.

Загалом, минулоріч обласна прокуратура зареєструвала 17  та скерувала до суду 9 кримінальних проваджень щодо зловживань у сфері земельних відносин, - зазначає прокурор області Геннадій Дем’яненко.

Так у 2013 році затримали начальника управління Держземагентства у Черкаській області. Його підозрюють в отриманні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, розпочато кримінальне провадження.

Відкрили кримінальне провадження щодо голови Черкаської РДА, який без відповідних погоджень видав ТзОВ «Світанок» державні акти на право власності на землю загальною площею 39 гектарів. Таким чином у держави незаконно вилучили земельні ділянки лісового та водного фонду вартістю один мільйон 285 тисяч гривень. Кримінальне провадження направлено до суду.

Також прокуратурою відкрито кримінальне провадження щодо голови Лисянської райдержадміністрації. Керівник району через службову недбалість вивів з державної власності майже 208 газемлі, завдавши збитків державі на чотири млн грн. Провадження скероване до суду.

Також виявлені численні порушення земельного законодавства органами місцевого самоврядування.

Загалом протягом попереднього року органи прокуратури у порядку здійснення представницької діяльності пред’явили у судові інстанції 240 позовів.

З них розглянуто та задоволено – 130 на суму 32 млн. грн .За рішеннями суду у державну власність повернуто 342 га земель на суму близько 6,4 млн. грн.