Луцька міліція відхрещується від тиску на громадських активістів

Луцьк акція 300Управління МВС України у Волинській області жодним чином не здійснює тиск на представників тих чи інших політичних партій або ж громадських організацій.

Про це зазначається  на сайті управління.

«У провадженні слідчих перебуває кримінальне провадження за фактом погроз фізичною розправою депутатові обласної ради та його рідним. Невідомі вимагали у обранця громади виходу із лав Партії регіонів. У зв’язку з цим ми проводимо ряд слідчих та інших процесуальних дій. У правоохоронців є достатньо підстав вважати, що громадяни, котрих викликають як свідків, володіють необхідною для розслідування інформацією. Разом із тим наголошую: міліція жодним чином не здійснює тиск на представників тих чи інших політичних партій або ж громадських організацій», - сказав перший заступник начальника УМВС – начальник слідчого управління Михайло Руденко.

Зазначимо, що 3 лютого під стінами управління МВС України у Волинській області відбулася акція за участю громадських активістів, котрі звернулися до правоохоронців із проханням не здійснювати тиск на волинян, котрі активно висловлюють свою громадянську позицію.

17w

Десятки активістів висловили свій протест проти тиску, який чинять на них правоохоронні органи, викликаючи на допит. Зі слів пікетувальників, у Луцьку вже приблизно 80 осіб запросили на допит, як свідків, повідомляють «Волинські новини» .

2w

Як повідомила громадська активістка Марія Доманська, йдеться про дві справи – депутат облради Надія Григола нібито написала заяву в міліцію про те, що її матері погрожували, друга справа пов’язана з блокуванням внутрішніх військ у селі Довжиця у Маневицькому районі. Наразі інформація неофіційна.

9w

«Ми сьогодні максимально зібрали людей, яких кличуть на допит. Вони демонстративно вийдуть під управління міністерства внутрішніх справ з заліпленими ротами і в такий спосіб покажуть, що їм хочуть закрити рота. Проте вони демонстративно здеруть ці наліпки та покажуть, що їм рота не закрити. Ми вважаємо, що виклики на допити – це спосіб залякування, зокрема тих активістів, які не мають досвіду спілкування з міліцією, деякі з них навіть неповнолітні», - розповіла Марія Доманська.

14w
З її слів, активісти вважають, що після закриття шести справ євромайданівців розпочинається нова хвиля тиску.

Знявши липку плівку з обличчя, пікетувальники наклеїли її на двері та стіни управління.

21w

Депутат Луцькради Андрій Осіпов зазначив, що ті дії, які відбуваються на Волині, називаються «зловживання службовим становищем міліціонера». Якщо особі надійшла погроза по телефону, міліціонер повинен отримати у телефонної компанії інформацію про те, де знаходиться абонент, хто відправляв повідомлення, і встановити коло причетних осіб. З його слів, не було потреби викликати таку велику кількість осіб на допит.

Фото з сайту "Волинські новини"