Київська область також бунтує!

Баришівка 300Криваві події останніх тижнів в Україні продемонстрували, що Янукович та його поплічники не збираються покидати владу, адже на кону стоїть їх власне майбутнє. Для всіх з МАЙДАНУ стало зрозуміло, що «гарант» готовий утопити Україну в крові, тільки б зберегти статус-кво.

Протести перейшли в іншу фазу та перекинулись з Києва в регіони. Саме захоплення обласних державних адміністрацій продемонструвало, що громадяни по всій країні єдині у своєму бажанні змінити існуючу корумповану систему влади як на державному рівні, так і на місцях.

Не відстає від інших областей і Київська. Не зважаючи на те, що спроб пікетувати та брати штурмом Київську обласну державну адміністрацію не спостерігалось, на місцях ситуація зовсім інша.

За останні десять днів акції протесту та народні віче відбулись майже в усіх районах і містах Київщини. Переяслав-Хмельницький, Фастів, Ірпінь, Сквира, Біла Церква,Тетіїв,Бровари, Васильків, Баришівка – це той неповний перелік міст, в яких місцеві громади проводять регулярні акції громадянського супротиву та пікетування районних органів влади та міліції.

Переяслав-Хмельницький

Зі слів Світлани Шевченко (місцева активістка, журналіст)

1597049_550799505012016_707907577_o

Щонеділі по вулиці Шкільній у Переяславі  відбувається народне Віче під гаслом «Повернемо гідність народу». Незважаючи на несприятливі погодні умови, щоразу збирається чимало мешканців Переяславщини. Традиційно Віче розпочинається з молитви за Україну, яку проводять священики УПЦ Київського патріархату.

Під час Віча люди обговорювали різні актуальні питання, головним з яких було: «Доки бандитська влада буде тероризувати український народ?»

 Міцевий житель Анатолій Дима розповів про те, що працівники ДАІ відібрали у нього посвідчення водія після автомайдану під Межигір’ям. Він висловив пропозицію провести наступне народне Віче на центральній прощі міста, щоб змусити владу чути позицію громадян.

Юрій Бобровнік розповів про те, що до Переяславської Сотні Самооборони імені Тараса Трясила записалося більше 70 чоловік, і закликав чоловіків бути гідними захисниками свого народу, забезпечувати спокій та безпеку на Майдані і навіть брати приклад з жінок - волонтерок, які працюють по 10 годин на кухні та інших службах. Також на народному зібранні піднімалися і господарсько-екологічні питання.

Біла Церква. Смолоскипна хода з Білоцерківського Майдану в пам'ять загиблого за нашу свободу Михайла Жиздневського з Білої Церкви.

 Говорить Олександр Чорний, місцевий активіст, громадський діяч, юрист.

За увесь цей час все більше переконався в наступному:

 1. У Білій Церкві не все так погано, як здається на перший погляд. Мер у нас звичайно не святий, але й не Кернес. Що стосується депутатів, то їх списки варто переглянути. Розганяти всіх немає сенсу, оскільки хтось має приймати рішення та забезпечувати нормальну життєдіяльність міста. Але тих «особливих», які гадають, що вони недоторканні, варто трохи приспустити на грішну землю.

 2. Вимагати відставки мера, захоплювати приміщення держустанов (до чого, на щастя, ще не дійшло), також безглуздо. Це рубання з плеча ні до чого хорошого не призведе. Зараз все одно немає кого поставити на пост мера.

 3. Варто вже таки розпочати творити те громадянське суспільство, про яке ми всі так довго розмовляємо. У нас є маса проблем, про які ніхто не згадує, але всі хочуть раптового покращення. Вважаю, що коли ми покажемо нашим «представникам», що ми не просто маса, яка реве «кричалки» на вулицях, а здатна робити чіткі кроки на протидію незаконним діям так званих «царьків», що зажиріли та гадають, що вічно будуть гнобити свій народ.

 4. Потрібно продовжувати проводити мирні мітинги та зібрання. Це дає можливість змінювати свідомість. Люди перестають боятися висловлювати відкрито свої думки, коли розуміють, що мають поруч однодумців (друзів).

1743687_250055768503078_1384626374_n

Баришівка (Дмитро, місцевий активіст)

В  Баришівці під стінами РДА відбулося народне віче. Зібралося майже 300 людей. На початку був проведений молебен за загиблими від рук кривавого режиму янушеску. Потім перейшли до промов. На мітингу були присутні голова РДА, голова райради, замісники, голови сільрад. Звісно, їм була надана можливість висловитись, але далі слів "...ми працюємо для блага району, людей.." в них триндіти не вийшло. Люди освистали їх та вимагали написати заяви про вихід з партії катів. Було прийнято рішення про проведення позачергової сесії, де будуть винесені декілька дуже гострих питань.  Далі люди пройшли вулицями Баришівки до районного відділку міліції, де на порозі їх зустрів начальник відділу і пообіцяв не застосовувати силу до мітингувальників на Майдані, не чинити репресій до учасників ходи. Наступним пунктом пікетування був офіс районного осередку ПР. Звісно, догукатися нікого не змогли, голова приїхати відмовився, навіть прапор свій завчасно зняв. На що люди у відповідь залишили побажання на дверях, які краще не читати дітям на ніч.

P.S.: а бандюковичі таки боялися захвату - через годину після віче я особисто бачив, як мєнти вивозили з приміщення РДА свої "рицарські обладунки"

Фастів (Ігор, місцевий активіст, громадський діяч)

1523628_772155886147045_748876163_o

25.01.2014 у Фастові відбулося чергове Народне Віче за участі активістів фастівської міської організації Політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Небайдужі фастівчани,ініціативна молодь,представники політичних партій та громадськості взяли участь вже в третьому Віче.

Віче відбулося біля пам’ятнику Семену Палію, де всі бажаючі мали можливість виступити стосовно останніх подій в державі. Молодь виказала свій протест проти застосування сили щодо мирних протестувальників. Хвилиною мовчання та запаленими свічками вшановано пам’ять загиблих. Після Віча учасники вирушили пішою ходою до адмінбудинку Рад, де повідомили свої вимоги представникам влади. Далі піша хода вирушила до Райвідділу МВС, де було оголошено протест на силові засоби, що використовуються працівниками МВС. Закінчилася піша хода біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Бровари (Аліна Дяченко, громадський активіст)

 1544288_638682359523810_426952814_n

Другий день страйку броварчан проти насильства влади стосовно власного народу дав щонайменше два важливих результати. По-перше, під тиском громади міський голова Ігор Сапожко погодився висловити позицію влади Броварів щодо подій, які нині відбуваються в країні. А по-друге, броварчани нарешті дізнались, що насправді у нашому місті Майдан підтримує дуже багато громадян, хоч це й не помітно на перший погляд. Більше того, виявилось, що серед депутатів міськради, які зазвичай голосували в унісон з Партією регіонів, є такі, хто нині постачає штурмовиків шинами та закликає не боятись виступати проти влади.

РЕВОЛЮЦІЯ ТРИВАЄ……