Кожну шосту корупційну дію чинять державні службовці

Зображення з сайту galascop.ru

Зображення з сайту galascop.ru

Спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції в минулому році складено 75 протоколів про вчинення корупційних правопорушень. Кожен шостий - стосується зловживань державних службовців.

Про це повідомляє прокуратура Львівської області.

Серед притягнутих до відповідальності - голова Бродівської районної державної адміністрації, 5 посадових осіб районних державних адміністрацій, начальник управління Львівської обласної державної адміністрації, одна посадова особа судової гілки влади.

Загалом, судами за вчинення таких порушень до відповідальності притягнуто 69 осіб, з яких 40 звільнено з займаних посад. Ще 57 посадових осіб притягнуто до відповідальності за результатами розгляду документів прокурорського реагування.

Крім того, сума накладених у 2013 році стягнень за вчинені адміністративні корупційні правопорушення становить 70 тис.грн., а сума реально стягнутих штрафів складає 65 тис. грн.

Водночас  прокурори домоглися, щоб корупціонери відшкодували завдані збитки в повному обсязі. Зокрема, сума збитків, заподіяних ними, становить 100 тис. грн., усі з яких за втручання прокурорів відшкодовано.

Додамо, що у Програмі запобігання та протидії корупції у Львівській області на 2013-2015 роки зазначається, що у 2012 році заподіяно корупційними злочинами збитків на суму 1 млн 126 тис. грн, з яких відшкодовано 424 тис. гривень. Накладено арешт на майно на суму понад 8,5 мільйона гривень. Вилучено майна та цінностей на суму понад 1 млн грн, пред’явлено позовів на суму 500 тис. гривень.