Євромайдан: 74-й день протесту (ФОТО, ВІДЕО)

Дойчебанк протест 2 30074-й день  Євромайдану відзначився як протестами та флеш-мобами у Києві, так і кількістю судових засідань в Апеляційному суді столиці, де захисники оскаржували рішення судів першої інстанції - обрання запобіжних заходів у вигляді перебування під вартою.

Уранці 3 лютого 22 активісти Євромайдану та партії Демократичний Альянс зібралися з акціяєю протесту під головний офіс Deutsche Bank в Україні.

Заступник голови партії Демократичний Альянс Віктор Андрусів каже, що син українського президента відмиває зароблені внаслідок корупційних схем гроші:

“Тут розташоване представництво Deutsche Bank в Україні, через який син Віктора Януковича (Олександр Янукович - Ні корупції!) відмиває гроші. Його Всеукраїнський банк розвитку має кореспондентські рахунки в Deutsche Bank, і через ці рахунки вони відмивають гроші, які вони заробляють на корупції в Україні. Ми вимагаємо від Deutsche Bank припинити співпрацю з цим банком, із сином Віктора Януковича, а також заблокувати ці рахунки”, - вимагає Андрусів.

Учасники акції поставили перед вікнами цієї фінансової установи ванну з надписом “Україна”, у яку залили червону фарбу, що символізує кров постраждалих під час Євромайдану активістів. Вони вмокали у фарбу євро і викладали ними на снігу прізвище українського президента українською та англійськими мовами.

_DSC5907 _DSC5914 _DSC5944 _DSC5982 _DSC5965 _DSC6012 _DSC6040 _DSC6032 _DSC6059 _DSC6049 _DSC6074 _DSC6079 _DSC6085 _DSC6148 _DSC6111 _DSC6155 _DSC6186 _DSC6170 _DSC6189

Автори інсталяції стверджують, що "саме за награбовані в Україні гроші сьогодні фінансуються тітушки, преміальні «Беркуту», які вбивають людей та стріляють по журналістах та лікарях", і цим самим Deutsche Bank співпрацює з “кривавим режимом”, який порушує права і свободи людини.

Активісти посилаються на розслідування антикорупційних громадських організацій, які стверджують, що після першого року президентства Віктора Януковича його син Олександр Янукович вніс 200 млн гривень в статутний капітал Всеукраїнського банку розвитку. А сам прибуток цього банку у перший же  рік батьківського президентства виріс на 1700%, тоді як прибуток найбільшого та найуспішнішого ПриватБанку склав 4%.

1

Вони також нагадують, що відповідно до міжнародних норм права FATF, що на сьогоднішній день відображені в директивах ЄС, банки мають перевіряти кошти чиновників та їх родин на предмет їх некорупційного походження.

З організаторами акції зустрівся голова правління українського представництва банку Костянтин Сєрьогін, який пообіцяв передати вимоги протестувальників своєму західному керівництву.

"Представники банку сказали, що звертають увагу на наші акції, в тому числі на акції, які відбуваються у світі. Вони обов'язково передадуть інформацію про всі фінансові махінації, який здійснює режим Януковича... Вони обіцяли, що обов'язково відбудеться розслідування цієї ситуації і будуть прийняті відповідні рішення. Deutsche Bank готовий максимально сприяти протидії використанню корупційних грошей, тож будемо сподіватись, що найближчим часом ми отримаємо публічну інформацію про результати розслідування і про санкції, які вони можуть застосувати", - завершив акцію протесту заступник голови партії ДемАльянс Віктор Андрусів.

27 грудня 2013 року активісти Євромайдану пікетували центральний офіс Deutsche Bank у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) з вимогою заморозити рахунки Олександра Януковича.

«Ніхто не забутий, ніщо не забуте!»

У переддень приїзду в Україну комісара з прав людини Ради Європи Нілса Муйжніекса понад 200 активістів зібрались біля барикади неподалік від Європейської площі.

Вони провели флеш-моб, під час якого активісти одночасно присіли до землі і схопилися за голови, тим самим нагадуючи про постраждалих під час мирних протестів.

_DSC6194 _DSC6200 _DSC6203 _DSC6204

"Суть флеш-мобу полягала в тому, як раптом можуть зникнути ті люди, які хвилину тому були поруч з нами. Ми звертаємось до тих українців, які вважають, що терор їх не зачепить, тому що вони не беруть в акціях протесту. Ми переконані, що якщо терор буде далі наростати такими темпами, який зараз є в Україні, то він зачепить кожного...", - прогнозує активіст Євромайдану, історик Володимир В'ятрович.

За даними волонтерських організацій «Євромайдан SOS», «Євромайдан. Затримані і зниклі», «Медична Служба Штабу Національного Спротиву», станом на 1 лютого, 1739 осіб постраждали під час подій, пов’язаних з Євромайданом. Із них 300 - затримані співробітниками МВС, понад 1400 звернулись за медичною допомогою у зв'язку з отриманими травмами чи фізичними ушкодженнями 35 осіб зниклі безвісті, четверо загинули.

Активісти Євромайдану покладають великі надії на комісара з прав людини Ради Європи Нілса Муйжніекса, який має широкі повноваження.

Ми закликаємо Комісара з прав людини якомога активніше відвідувати лікарні, спілкуватися із постраждалими для того, щоб свій звіт направити в ПАРЄ, а також представити комісії РЄ, і щоб усіх злочинців, які мають причетність до загиблих, вбитих, постраждалих і закатованих, нарешті було покарано”, - звернулась до пана Муйжніекса активістка Ганна Гопко.

З 4 до 10 лютого комісар з прав людини уповноважений проводити зустрічі з представниками органів влади та силових органів, представниками правозахисних організацій та громадськості.

Він має право витребування документів, що пов'язані з порушенням прав людини (експертиз, процесуальних документів, досудового розслідування тощо), відвідання тюрем, лікарень та витребування документів на місці.

До компетенцій пана Муйжніекса відноситься також експертиза законодавства  у сфері захисту прав людини та висновок із пропозиціями змін.

Комісар також має право бути третьою стороною в Європейському Суді з прав людини та самостійно подавати інформацію до суду.

Після візиту Комісар надає звіт Комітету міністрів Ради Європи та Парламентській Асамблеї Ради Європи. Також може видавати рекомендації, що конкретно має бути зроблено країною-членом Ради Європи.

Free Stogov

3 лютого в Апеляційному суді м. Києва відбулось дев’ять судових засідань, які прокурори пов'язують з Євромайданом. Але це були не розгляд справ по суті, а лише апеляції щодо призначеного запобіжного заходу, адже більшості затриманих у Києві, Черкасах, Дніпропетровську, Запоріжжі, Сумах суди першої інстанції обрали запобіжних захід у вигляді перебування під вартою.

Один із цих затриманих, який два тижні провів у Лук’янівському СІЗО, - дизайнер Антон Стогов, який 20 січня, за словами свідків, пізно вночі повертався з роботи додому.

Під будівлею Апеляційного суду друзі, колеги і близькі Антона Стогова влаштували пікет, вимагаючи об'єктивного розгляду справи і звільнення дизайнера.

_DSC6240 _DSC6281 _DSC6288 _DSC6306 _DSC6308 _DSC6309 _DSC6321 _DSC6344 _DSC6356 _DSC6371

Мама Стогова розповідає, як і за яких умов відбулось затримання: “Людина поверталась додому, пізно працювала. І коли повертався, то його заарештували на Глибочинській, ближче до Нижнього Валу люди в штатському. Натягнули шапку, кайданки, посадили у штатську машину. Антон каже, що навіть зрадів, коли його привезли до міліції, тому що було не зрозуміло, що за люди і куди везуть”.  

“У міліції разом з іншими хлопцями його розділи: зняли штани, черевики, куртки. Пояснили: "Речі забрали на експертизу", щоб перевірити, чи не пахне одяг бензином або згаром. Суд відбувся через три дні. Ніяка експертиза навіть досі не зроблена. Йому інкримінують ст. 294 ч.2 Кримінального кодексу - організація масових заворушень. Його обвинувачують в тому, що він пошкодив майно на площі, а також що нападав на Беркут. Все, у чому можна було людину обвинуватити, те й приписали. Йому загрожує 15 років в'язниці” - розповідає мати.

Ірина Стогова каже, що під час першого засідання суду у прокурора доказовою базою була доповідна міліціонера та невідомі “інші документи: ”Суддя питає: "Які докази провини Стогова?". Прокурор каже: "Доповідна міліціонерів, які його доставили й інші документи". Суддя навіть не запитала, що за інші документи. На цьому суд закінчився і  видав рішення - віддати справу на дорозслідування, і що Антон Стогов має знаходитись 60 днів в ув'язненні”.

Натомість працівник прокуратури Заєць Володимир вважає, що у слідчих достатньо доказів причетності Антона Стогова до масових заворушень: “Зараз у слідстві є достатньо доказів щодо причетності вказаної особи до масових заворушень. Абсолютно усі докази зібрані належним чином і перевірені прокуратурою. Обов'язково буде прийняте законне рішення”.

Під час дургого судового засідання суддя відхилив клопотання українських ЗМІ на фото та відеозйомку по тому, як представник прокуратури висловив своє заперечення.

Після того, як троє осіб взяли Антона Стогова на поруки, Апеляційний суд м. Києва виніс ухвалу про частковий домашній арешт з 20.00 до 7 ранку.

Такі ж ухвали суд цього дня виніс і для Гурмака Любомира, Маркуся Володимира, Єрмоленка Олександра, Цибульського Максима та Холода Івана. 

Для Апалька Віктора – домашній арешт з 20.00 до 07.00, а для Тюка Федора - цілодобовий домашній арешт  на тій підставі, що він - безробітний.

Микола Мирний для “Ні корупції!”