Активісти Євромайдану вчора пікетували «Епіцентр» на Воскресенці. ФОТО

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВчора, 2 лютого, активісти 15 та 16 сотень Самооборони Майдану влаштували пікет у будівельно-господарському гіпермаркеті «Епіцентр», що на вулиці Братиславській у Києві.

Учасники акції закликали власників мережі магазинів – подружжя Олександра та Галини Герег – вийти з провладних лав та припинити співпрацю з Партією регіонів.

Відвідувачів гіпермаркету активісти закликали не купувати товарів у мережі магазинів, яка, за словами  молодих людей, фінансує «кривавий режим прихвостнів Януковича».

Учасники акції зібралися вдень неподалік гіпермаркету, в останні хвилини вивчаючи тексти модернізованих коломийок, які згодом заспівали відвідувачам «Епіцентру».

Image00011

Image00010

Близько 13:00 молоді люди рушили до головного входу до магазину. Більшість – зайшли всередину. Не заважаючи проходу персоналу та відвідувачів, активісти стали з плакатами та почали вигукувати гасла та барабанити.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На плакатах та серед «кричалок» були зокрема такі гасла: «Епіцентр фінансує кривавий режим Януковича», «Епіцентру бойкот!», «За нашу і вашу свободу» та інші.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Молоді люди співали українських патріотичних пісень та коломийок.

Активісти час від часу за допомогою мегафона та у приватних розмовах пояснювали присутнім, чому вони вирішили навідатися з пікетом до «Епіцентру».

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Як розповів активіст Громадянського руху «Відсіч» Леонід Овчаренко, «Епіцентр» нещодавно оприлюднив заяву, якою нібито підтримав народ. Насправді, за словами чоловіка, це був лише формальний крок з їхнього боку. Олександр та Галина Гереги мають припинити будь-яку співпрацю з владою. Олександр Герега має вийти з партії та фракції Партії регіонів.

Як переконує активіст, частина грошей від прибутку «Епіцентру» йде на фінансування Партії регіонів та на податки до бюджету, з яких фінансують силові структури і владу. Останні, в свою чергу, винні у побитті студентів, журналістів, медиків та у розпочатих репресіях в Україні.

Водночас, учасниця акції Любов Галан наголосила, що активісти прийшли до «Епіцентру» не для того, щоб заблокувати роботу магазину і не для того, щоб працівники мережі втратили роботу. Молоді люди повідомили, що мають претензії саме до власників мережі гіпермаркетів, а не до персоналу чи відвідувачів магазинів.

Image00030_1

На виході та у магазині активісти роздавали «пам’ятки бойкотувальника» - список торгівельних марок, які належать представникам Партії регіонів.

Image00017

DSC03020 - Копія

Люди активно брали листівки, іноді казали активістам «молодці», однак не відмовлялися йти у напрямку товарних відділів «Епіцентру».

Image00048_1

Траплялися і люди старшого віку, які не підтримували пікетувальників, вступаючи з ними у дискусії.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Декілька людей називали активістів образливими словами. Серед них учасники акції впізнали помічницю лідера проросійського «Українського вибору» Віктора Медведчука та активну захисницю нападника на журналістів Вадима Тітушка Оксану Шкоду.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Керівництво гіпермаркету  певний час просто ігнорувало активістів. Працівники «Епіцентру»  з цікавістю розглядали плакати та листівки активістів, деякі з них фільмували дії протестувальників на відео.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Опісля  до магазину під’їхали декілька міліцейських машин. Правоохоронці були вдягнені у бронежилети, деякі з них мали при собі автоматичну вогнепальну зброю. Серед міліції були також працівники Державної служби охорони.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Згодом працівники «Епіцентру» поруч з активістами виставили штендери з надписами «Епіцентр з народом», «Епіцентр торгує а не займається політикою», а також із оприлюдненим раніше зверненням із засудженням насильства над людьми.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Після цього до пікетувальників вийшов заступник голови «Епіцентр-К», відповідальний по зв’язках із громадськістю Андрій Шинькович. Він попросив дати можливість висловити позицію керівництва гіпермаркету. Активісти таку можливість надали.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Пан Шинькович висловив підтримку протестувальникам у прагненні до дотримання в Україні прав людини, демократії, свободи, а також у прагненні євроінтеграції. Заступник голови мережі гіпермаркетів від імені колективу працівників засудив кровопролиття, яке нині відбувається в Україні.

Водночас Шинькович на докори активістів щодо членства Олександра Гереги у Партії регіонів відповів, що Герега нібито має власну позицію та зв’язки з опозиційними партіями, що він не голосує «за рукою Чечетова».

Активістів така відповідь не вдовольнила. Вони, натомість, наводили факти голосування пана Гереги разом з усією фракцією Партії регіонів у Верховній Раді.

Опісля тривалих дискусій керівництво «Епіцентру» вирішило пригостити присутніх чаєм та кавою, однак активісти відмовлялися від такої гостинності.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Через півгодини аналогічний крок зробили вже самі активісти, пригощаючи відвідувачів та персонал «Епіцентру» у магазині так само чаєм та кавою.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Близько 16:00 активісти припинили пікет та всі разом поїхали громадським транспортом в бік станції метро «Лісова». Вже у тролейбусі, в якому їхали активісти та журналісти, пасажири помітили, що за ними стежать дві міліцейські машини. На кінцевій зупинці вони поїхали геть. Однак активісти, побоюючись затримань, вирішили не розходитись поодинці - організовано поїхали на Майдан.

Image00022_1

Фото: Дмитро Карпій.