Human Rights Watch: дії української міліції є свідомим порушенням прав людини

Права людини організація 380Неурядова організація Human Rights Watch, що займається моніторингом, розслідуванням і документуванням порушень прав людини у більш, ніж в 70 країнах світу, заявила, що українська міліція свідомо атакувала і поранила журналістів та медичних працівників, коли намагалася розігнати демонстрантів у Києві у період з 19 по 22 січня.

Про це йдеться у звіті Human Rights Watch, оприлюдненому в п'ятницю. 

Міжнародна правозахисна організація задокументувала 13 випадків, коли міліція нападала на журналістів та медиків.

 Як наголосила організація, факти свідчать про те, що у багатьох випадках міліція свідомо обирала своїми мішенями журналістів та медиків, котрі не брали участь в акціях протесту.

Українські неурядові організації задокументовані понад 60 таких випадків, додає Human Rights Watch.

«Можна випадково влучити в одного журналіста чи медика під час запеклих сутичок, але не у десятки людей», - заявила Анна Нейстат, заступник директора програми Human Rights Watch.

Пані Нейстат стверджує, хоч міліція і «стикнулася величезними труднощами під час вуличних боїв», це не виправдовує «свідомі напади на журналістів і медиків», а також невжиття заходів, аби їх захистити.

Водночас організація наголосила, що міжнародні партнери України повинні чинити тиск на країну і вимагати розслідування та притягнення до відповідальності винних у порушеннях прав людини згідно з міжнародними правовими стандартами.

 Телекритика