Під тиском громадськості з Броварської райради вивели більше 50-ти «тітушок». ФОТО

DSC02944Сьогодні зранку, 27 січня, біля приміщення Броварських районної та міської рад відбувся протест місцевих мешканців з вимогою проведення позачергових сесій відповідних рад і затвердження на них звернення від громади з низкою вимог, що стосуються ситуації в Україні.

Акція стала продовженням щоденного страйку у Броварах, що триває вже з 23 січня.

У приміщенні активісти та журналісти, окрім значної кількості міліціонерів в обмундируванні з щитами, виявили близько 50-ти молодиків характерної спортивної зовнішності. Через деякий час, на вимогу протестувальників, молодиків вивели з будівлі та провели через «коридор ганьби».

Акція розпочалась близько 9:30 ранку за 50 метрів від будівлі Броварських районної та міської рад на Майдані Свободи. Зібралося близько 300-400 людей різного віку.

Image00017

Image00018

Image00052

Перед мітингувальниками виступали місцеві опозиційні лідери: Роман Сімутін («УДАР»), Володимир Оплько, Олег Кищук (ВО «Батьківщина»), Олег Шевчук (ВО «Свобода») та інші. Слово брав також народний депутат, обраний по броварському округу на минулих виборах, Павло Різаненко.

Image00027

Опозиціонери повідомили присутнім, що на понеділок міський голова Ігор Сапожко пообіцяв скликати позачергову сесію Броварської міської ради, де мало бути розглянуто звернення громадян на підтримку Євромайдану. Однак, він не виконав своєї обіцянки, призначивши засідання на середу, 29 січня.

У зверненні від Президента України вимагають відправити уряд у відставку, міністра внутрішніх справ Захарченка віддати під суд, повернутися до Конституції 2004 року, терміново прийняти низку нових законів для вдосконалення виборчого законодавства, призначити дострокові парламентські та президентські вибори, а також дострокові вибори у місцеві ради, сформувати спеціальні слідчі комісії із залученням опозиції і громадськості для розслідування фактів вбивства громадян України під час масових протестів, викрадення людей, побиття журналістів, а також фактів порушення законів співробітниками спецпідрозділу «Беркут» і притягнення винних до кримінальної відповідальності, негайно розпустити спецпідрозділ «Беркут» та припинити переслідування осіб, що беруть участь в акціях протесту.

Tekst-zvernennya

Також опозиціонери під час акції озвучили вимогу заборонити діяльність Партії регіонів та Комуністичної партії України.

У свою чергу, присутні на мітингу люди були емоційними, не цурались у висловлюваннях на адресу влади, декілька людей закликали опозицію до активних дій, однак не озвучували, до яких саме.

У той самий час під стінами районної та міської рад влада влаштувала мітинг, на який скликала працівників бюджетної сфери, зокрема й працівників самих рад.

Image00021_1

Image00022

Міський голова Ігор Сапожко закликав зберігати спокій у державі, не робити «екстремістських» вчинків. Мітинг тривав не більше 30 хвилин і закінчився молебнем за загиблими під час останніх подій та зачитуванням тексту, який підписали депутати міської ради.

Після закінчення «антимайдану» учасники страйку підійшли впритул до входу у будівлю рад. Учасники скандували «Банду геть!», «Слава Україні – Героям слава!», «Відставка!»

Image00074

Image00080

Image00081

Молоді люди у масках, яких було близько 30 людей, повідомили, що всередині Броварської районної ради сидять «тітушки» та «Беркут». Хлопці, які представлялися фанатами різних футбольних клубів та звичайними броварчанами, розповіли, що знають деяких з присутніх там молодиків, зокрема через те, що навчалися з ними в одних школах у Броварах.

Image00043

Image00040

Окрім того, вони впізнали серед присутніх «тітушок» Юрія Лісовського, який підкуповував людей за 350 грн. для участі у попередніх «антимайданах» у Києві.

Image00038

Журналіст «Ні корупції» переконався у сказаному молодими людьми. Однак, замість «Буркуту», нарахував у залі сесійних засідань Броварської районної ради та прилеглих коридорах до 100 працівників міліції з щитами та касками, ймовірно, працівників внутрішніх військ. Окрім того, у холі біля входу були присутні близько 10-ти працівників у формі МНС.

Image00050

Image00046

Водночас, свідки все ж наполягають, що також бачили і працівників «Беркуту», які приїхали на на білому мінібусі Ford, що стояв у внутрішньому дворі будівлі.

Image00002

З-поміж «тітушок» були люди у нетверезому стані. Деякі курили просто в приміщенні. Одного з них міліціонери пообіцяли активістам притягти до адміністративної відповідальності.

Image00051

Image00059_1

Серед молодиків поруч з Юрієм Лісовським (праворуч) був молодий чоловік (ліворуч), який на прохання представитись показав посвідчення працівника міліції, однак потім стверджував, що він звичайна людина, яка прийшла «за ідею».

Image00061

І міліціонери, і молодики переважно відмовлялися пояснювати, навіщо вони перебувають у будівлі рад, а також відвертали обличчя від камер. Серед нечисленних версій присутності «тітушок» звучало, що вони або представники громадського формування, що займається дотриманням правопорядку, або звичайні люди, які прийшли погрітися.

Тим часом, люди вимагали вийти «на килим» голову Броварської районної державної адміністрації Петра Іваненка, від якого вимагали або скликати сьогодні ж позачергову сесію районної ради і затвердити звернення громадян, або піти у відставку.

Коли чиновник за наполяганням міських та народного депутатів вийшов до протестувальників, він повідомив, що не може скликати сесію з дня на день. До того ж, для того, щоб прийняти рішення, за словами Іваненка, потрібно, щоб приїхали щонайменше 27 депутатів. Голова райради розмовляв з людьми грубо, вимагаючи «дисципліни», чим лише викликав гнів на свою адресу та скандування «Відставка!»

Image00071

Коли Іваненко пішов, деякі молоді люди висловлювали готовність до «активних дій», однак опозиціонери та жінка похилого віку, яка взяла мегафон, закликали тримати протест у мирному руслі, «щоб не пролилася кров».

Image00088

До районної ради рушила делегація із 5-ти молодих людей та журналістів, які знімали «тітушок» на камери та вимагали від міліції вивести з приміщення районної  та міської рад.

Image00091

Після довгих перемовин, правоохоронці погодилися на вимоги. В результаті «тітушки» вийшли з будівлі під крики «ганьба» через «коридор ганьби».

Деякі «гарячі голови» прагнули помститися «тітушкам», через що ледь не виникло декілька сутичок, однак протестувальники та міські депутати вчасно розбороняли сторони конфлікту. Опісля «тітушки» пішли геть.

Image00099

Image00101

Image00102

Протестувальники, отримавши «маленьку перемогу», оголосили про формування загонів самооборони у Броварах та закликали чоловіків записуватись до сотень. Наступну акцію біля Броварських районної та міської рад призначили на 12:00 завтрашнього дня, 28 січня.

Image00030

Слід зазначити, що на акції не обійшлось без перешкоджання журналістській діяльності. Перший заступник голови Броварської районної адміністрації Василь Кукшин штовхнув журналіста «Ні корупції!», через що той ледь не впав зі сходів на ґанку будівлі районної та міської рад. Раніше Кукшин брав участь у грубому перешкоджанні журналістам під час парламентської виборчої кампанії 2012 року.