Народна Рада створила Антикорупційний Комітет

Фото: obozrevatel.com

Фото: obozrevatel.com

Рішення Народної Ради, яке підписали члени президії Народної Ради Віталій Кличко, Олег Тягнибок та Арсеній Яценюк, на брифінгу озвучив координатор Штабу національного спротиву Олександр Турчинов (фракція «Батьківщина»).

За його словами, таке рішення ухвалено з метою підготовки антикорупційної люстрації (очищення) України.

Співголовами Антикорупційного комітету призначено Андрія Сенченка («Батьківщина») та Віктора Чумака («Удар»).

Згідно з рішенням, основним завданням Антикорупційного комітету Народної Ради України слід вважати консолідацію зусиль опозиційних політичних сил, громадських організацій, різного роду громадських ініціатив, ЗМІ, незалежних дії журналістів та окремих громадян з метою підготовки антикорупційної люстрації країни.

Визначено основні напрямки діяльності Антикорупційного комітету Народної Ради України:

- систематизація інформації про корупційну діяльність представників усіх гілок і всіх рівнів влади, зокрема політиків, державних службовців, депутатів і суддів усіх рівнів, співробітників НБУ і комерційних банків з державною участю, службовців органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, державних установ і підприємств, співробітників підприємств - монополістів та інших осіб, причетних до фінансових та майнових зловживань;

- підготовка списків для люстрації та міжнародних фінансових розслідувань;

- підготовка звернень до парламентів та урядів інших держав, а також до відповідних міжнародних організацій з метою ініціювання проведення міжнародних антикорупційних розслідувань щодо представників українського режиму, підозрюваних у фінансових та майнових зловживаннях;

- проведення всеукраїнської безстрокової акції по боротьбі з корупцією
- «Досить красти!» («Хватит воровать!»);

- підготовка законодавчого забезпечення люстрації, розробка
антикорупційного законодавства України;

- підготовка законодавчих актів про імпічмент Президента і суддів;

- підготовка законодавчих актів про порядок відкликання депутатів усіх рівнів.

Також рекомендовано місцевим Народним Радам створити відповідні Антикорупційні комітети.

                                                                 Декларація Народної Ради

Сьогодні українці борються не проти когось. Ми боремося за Нову Україну, за єдину країну, за нові правила життя в країні, рівні для всіх - і для влади, і для людей.

Ми за те, аби українські громадяни були реальними господарями своєї країни. Ми за те, аби українці почувалися безпечно в Україні і цю безпеку їм гарантували оновлені правоохоронні органи та незалежна судова система.

Ми за те, аби наші права були гарантовані, а право власності - захищеним,
аби влада припинила бути бізнесом.

Ми за реальне місцеве самоврядування, ми за повноваження громади, за те,
аби люди самі вирішували, як їм жити.

Ми за чесні вибори, аби українці самі могли обирати собі владу та змінювати її.

Ми проголошуємо у цій Декларації, що:

-- Свобода слова, зборів, преси та віросповідання є непорушними і гарантованими Конституцією, вони не можуть бути обмеженими жодними законами чи іншими актами влади.

-- Буде проведена судова реформа та люстрація суддів. Судді, які приймали незаконні та несправедливі рішення понесуть кримінальну відповідальність. Конституційний Суд буде розпущений. Верховний Суд отримає статус відповідний Конституції України. Буде побудована нова справедлива судова система, а всі громадяни будуть рівними.

-- Система місцевого самоврядування має базуватися на принципі субсидіарності: громадам будуть забезпечені реальні повноваження та фінансування, охорону громадам мають забезпечувати загони муніципальної міліції, які підпорядковуватимуться громадам.

-- Кількість податків та зборів буде скорочено, підприємницьку діяльність - дерегульовано. Право власності на все майно, яким володіють українці, є священним та непорушним. Право власності буде гарантуватися незалежним судом, реєстром власності.

-- Міліція буде реформована. Міліціонери, які не застосовувала силу проти людей та не були задіяні в корупційних діяннях, не порушували прав людини, будуть і далі працювати в органах реформованої міліції.

-- В Україні буде створено незалежне Суспільне мовлення на базі державних телерадіокомпаній. Воно має бути побудоване на базі гарантованого незалежного фінансування, незалежної Наглядової Ради, що формуватиметься з числа професійних журналістських організацій та профспілок , та забезпечувати потребу громадян у збалансованій та об’єктивній інфорамції, стати публічним майданчиком для пошуку відповідей на ключові питання розвитку України.

ОО Батьківщина