Янукович грає з вогнем. The Wall Street Journal

Фото: soli.com.ua

Фото: soli.com.ua

"У середу вранці українська міліція застрелила трьох протестувальників на місці масових протестів у Києві", - пише в статті для The Wall Street Journal Адріян Каратницький, старший науковий співробітник Atlantic Council of the US. "Ще один раніше помер від побоїв", - додає він.

Загибель протестувальників і запеклі сутички свідчать про невдалу політику українського президента та його небажання вступити в діалог з опозицією. Янукович став на бік "твердолобих", які штовхають його до ізоляції від Заходу і до встановлення тиранії, залежної від Росії, зазначає автор.

На його думку, в найближчі дні і місяці буде ще більше крові і репресій.

"Але з часом подібні репресії напевно зазнають невдачі", - вважає автор. За його підрахунками, зараз Януковича підтримує приблизно 25% населення, тож його популярність утричі слабша, ніж у Путіна і Лукашенка в період, коли ті "зробили заявки на авторитарне правління". Опозиція здатна "вивести мільйони людей на вулицю і згуртувати десятки тисяч у загонах самооборони". Якщо країна розколеться, Янукович може втратити контроль над Києвом, а також над більшою частиною Центральної та Західної України.

Ці реалії добре відомі багатьом прихильникам Януковича, надто бізнесменам.

Автор вважає: Україну можна "відвести зі шляху дестабілізації і руйнування, яким її веде Янукович". Для цього необхідні мудрий тиск і посередництво зарубіжних країн, а також натиск, який чинить масовий опір.

Першочергове завдання - формування нової парламентської більшості, яка не сприймає тактики "поліцейської" держави і може діяти як легітимний, конституційний центр влади, рекомендує оглядач. "Західним дипломатам і лідерам опозиції слід потихеньку працювати на цю мету", - йдеться в статті.

Автор також радить лідерам ЄС і Обамі поговорити з Януковичем безпосередньо - "застерегти щодо тяжких наслідків для нього і для економічного майбутнього України у разі, якщо він обере шлях репресій".

Шанси повернути Україну на шлях демократії і європейського майбутнього ще є, підсумовує автор.

NEWS.ru.UA

Переклад InoPressa