За розстріл демонстрантів відповідають Янукович і Захарченко. Заява опозиції

Каральні органи перейшли межу, йдеться у заяві опозиційних сил України. 

«Вбивство мирних пікетувальників – це наслідок безкарності виконавців злочинів і ескалації терору», – йдеться у спільній заяві «Батьківщини», УДАРу і «Свободи».

«Чотири вогнепальні поранення в голову і шию у одного з убитих – це не самооборона, а зумисний  розстріл мирних громадян. Безпосередню відповідальність за цей акт терору диктатури проти громадян несе особисто міністр внутрішніх справ кривавий убивця Захарченко», – йдеться в заяві.

Лише негайне виведення із Києва спецпідрозділів МВС і внутрішніх військ, відставка міністра Захарченка, «на руках яких кров українських громадян, і бригад-кримінальників тітушок, які тероризують мешканців міста», може зупинити переростання конфлікту у смертоносну фазу, йдеться в заяві.

В опозиції наголошують, що все, що буде відбуватися нині в країні, «життя і безпека кожного громадянина, і смерть протестувальника – це особиста відповідальність Віктора Януковича, який протягом двох місяців ігнорував справедливі вимоги мирного протесту і своїми зусиллями переводить його в гарячу фазу. Лише безумовне і негайне виконання усіх вимог народу є гарантією повернення ситуації в країні в мирне русло».

У міліції підтверджують загибель однієї людини на вулиці Грушевського. Очевидці заявляють про ще дві смерті.

У міліції кажуть, що вогнепальної зброї в центрі Києва не застосовують.

Прем’єр Микола Азаров, відкриваючи сьогоднішнє засідання уряду, відповідальність за події в Києві поклав на опозицію. «Ці бандитські дії – прямий наслідок підбурювання і закликів до дестабілізації ситуації в Україні, якими весь останній час займалися лідери так званої опозиції», – сказав Азаров.