Оперативники Міндоходів Черкас виявили 6 фактів зловживань у сфері держзакупівель

 

Зображення: p-p.com.ua

Зображення: p-p.com.ua

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Черкаській області минулого року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 6 кримінальних проваджень, чотири з яких - за фактом розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах (згідно з ч.5. ст..191 КК України від 344 тис.грн.- А.), одна - за умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Ще одна стосується легалізації коштів, одержаних злочинним шляхом.

В основному нечистими на руку виявилися керівники комерційних підприємств.

Факти зловживань виявлені за оперативною інформацією, підтверджені судово-економічними експертизами та актами документальних перевірок. Сума збитків, завданих державі, склала більше 5 млн. грн.

Тарас Білокінь - начальник головного оперативного відділу ДПІ у м.Черкасах: «З числа виявлених правопорушень, три пов’язано з виконанням будівельних робіт. Три - з виконанням послуг, які надавали підприємства за держкошти.

Злочини були пов’язані як із ремонтом доріг, що особливо болісно відчувають на собі черкащани та жителі області. А також стосувалися будівництва та реконструкції об’єктів соціальної сфери на території Черкас та області».

Розкрадають бюджетні кошти за старою схемою, завищуючи завищуючи фактичний обсяг виконаних робіт, - розповідає Тарас Білокінь. Отримані таким чином додаткові кошти керівники підприємств перераховували на фіктивні суб’єкти підприємницької діяльності та переводили у готівку.

За фактами правопорушень тривають розслідування.

Винним, залежно від скоєного, світить загалом від 5-ти до 12-ти років позбавлення волі.

Усі керівники підприємств, стосовно яких відкриті кримінальні провадження, досі перебувають на своїх посадах.

Кількість виявлених правопорушень минулого року залишилася на рівні 2012 року. Щоправда, тоді діяв старий кримінальний кодекс, зазначають оперативники Міндоходів області.

У той період було порушено сім кримінальних справ. Лише одну з них довели до суду. Чотири справи передали на розслідування до Генпрокуратури. За двома досі триває слідство.

Склад злочинів також істотно не змінився. Дві справи стосувалися ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, решта – розкрадання державних грошей.

Мирослава Станкевич