Журналісти Буковини не визнають підписаних президентом законів

1

17 січня в Чернівцях відбулись екстрені збори журналістів, редакторів місцевих ЗМІ.

На зустрічі, яка зібрала більше 20 представників ЗМІ, обговорювалось питання небезпек, що несуть професії прийняті Верховною Радою зміни до законів під номером 3879.

Журналісти Буковини вирішили не визнавати ці антиконституційні зміни та розробили план дій щодо захисту свого права на професію.

Зокрема, всі ЗМІ на своїх сайтах, в газетах, рядком на телебаченні розмістять банер наступного змісту: «Диктатурі – ні! Не визнаємо антиконституційні закони».

Окрім того журналісти планують ігнорувати інформаційні приводи та інформації від владних структур окрім тих, які носять важливий для життєдіяльності краю характер, а також  аби всі газети обласні вийшли однією передовицею, присвяченою цьому закону.

Також медіа-спілкам делеговано поінформувати про рішення зборів ті ЗМІ, в тому числі державні, які не брали участі в зборах і закликати їх долучитись до акції непокори.

Журналісти Буковини також прийняли звернення до громади краю, яке 17 січня було зачитано під час мітингу на Центральній площі Чернівців.

Звернення журналістів Буковини до громади

16 січня 2014 року верховна рада України в незаконний спосіб проголосувала зміни до низки законів (так званий законопроект № 3879).

Відтепер журналістика, яка повинна доносити до людей правдиву інформацію, різні точки зору, просто вмре, журналістів посадять за висловлення своєї думки, аналітику, проведення розслідувань тощо, а ЗМІ, Інтернет-видання закриють, майно конфіскують. Так, якщо зміни наберуть чинності, то за збирання, поширення інформації про беркутівця чи суддю можна отримати три роки ув’язнення.

Позбавляючи цими змінами нас права на професію, влада позбавляє вас, громадо, права на отримування інформації.

Влада прагне знищити вільну незалежну журналістику, тим самим вбиваючи свободу слова.

Якщо ми дозволимо, аби цей антиконституційний закон набрав чинності, то в Україні запанує диктатура, де за кожне, відмінне від владного, слово, дію, каратимуть, саджатимуть.

Ми, журналісти Буковини, не визнаємо закону № 3879!

 Ми – проти встановлення диктатури!

Ми – за чесну, вільну і незалежну журналістику!