Transparency International вважає закон Колесніченка-Олійника інструментом репресій

1Громадська організація Transparency International вважає прийняті 16 січня закони приводом для початку репресій і закликає вплинути на президента Віктора Януковича, щоб він ветував даний закон. Про це йдеться в заяві виконавчого директора організації Олексія Хмари.

На його думку, автори даного закону хочуть отримати інструмент для дискредитуватації активних організацій, які намагаються провадити в Україні реформи.

"Особливо напередодні знакових виборів президента в 2015 році. Тому цей закон і з’явився. Адже він дозволяє контролювати все – людей гроші, діяльність. А при незгоді – просто забороняти діяльність", - підкреслює Хмара, проводячи паралелі з Росією, де діють подібні норми.

В Transparency International обурені тим, що прийнятий закон фактично примушує їх організацію визнати себе "іноземним агентом".

"Якщо взяти громадські організації, то більшість із активних постійно шукає фінансування закордоном. На відкритих конкурсах і за прозорими процедурами. До речі, у тих самих організацій, які дають гроші українському уряду", - йдеться в заяві.

Transparency International збирається робити все можливе аби президент Віктор Янукович ветував цей закон, а Верховна Рада не змогла його повторно ухвалити.

“Робитимемо все можливе, аби Янукович закон ветував. А Рада не змогла його повторно ухвалити. Це завдання не тільки для Transparency International, а для всього громадянського суспільства України. Адже зараз відбувається чіткий наступ на свободу кожного активного громадянина. Водночас ми будемо продовжувати робити те саме, що і до того. Буквально на днях ми оприлюднили власні пріоритети на 2014-й, серед яких просування нового закону про конфлікт інтересів, розкриття тендерної інформації в 7 містах України, моніторинг стилю життя 400 високопосадовців країни та ще купа інших корисних речей”, - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 16 січня, Верховна Рада ухвалила ряд законів, в том числі закон №3879, авторами його є Вадим Колесніченко та Володимир Олійник. Закон суттєво вводить кримінальну відповідальність за наклеп та екстремістську діяльність, а також суттєво обмежує права протестувальників. Згідно з законом, громадські організації, які фіннсуються з-за кордону, є іноземними агентами.

Українська правда