На Рівненщині торік знайшли 49 корупціонерів, 15 з них – визнали вину

Фото з сайту vkurse.ua

Фото з сайту vkurse.ua

Правоохоронні органи Рівненської області торік закінчили досудове слідство у 74 кримінальних провадженнях. До суду направлено 48 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини стосовно 49 осіб. З підозрюваними укладено 15 угод про визнання винуватості.

Про це повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури області Володимир Пазуха, повідомляє Рівне Вечірнє з посиланням на прес-службу прокуратури області.

Корупційні злочини виявлялись з боку посадових осіб органів внутрішніх справ — 5, податкової міліції та інших служб — 5, закладів охорони здоров’я — 2, освіти — 4, посадових осіб органів місцевого самоврядування — 9.

З направлених до суду обвинувальних актів про кримінальні корупційні правопорушення кожен четвертий стосується найнебезпечнішого прояву корупції — одержання неправомірної вигоди (хабарництва). Низку корупційних злочинів виявлено у бюджетній сфері — 20, земельних правовідносинах — 4, в інших сферах. Судами області ухвалено 26 обвинувальних вироків стосовно 26 осіб.

Також правоохоронні органи області вживали заходи щодо протидії адміністративно-караній корупції. У 2013 році спеціально уповноваженими суб’єктами області складено та направлено до суду 76 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з них органами прокуратури — 26.

Судами розглянуто 69 адміністративних справ та за їх результатами до відповідальності вже притягнуто 62 особи.

Корупційними правопорушеннями заподіяно збитки на суму майже 7 тис. грн., які відшкодовані повністю. На винних накладено стягнення у виді штрафу в сумі понад 32 тис. грн.

У зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення з посад звільнено 14 осіб.

Запобігання і протидія корупції залишається одним із пріоритетних напрямів діяльності правоохоронних органів, зокрема прокуратури. Робота на цьому напрямку триває.