Боротьба з корупцією на Черкащині – усе за планом? (ВІДЕО)

Карикатура з сайту gk-press.if.ua

Карикатура з сайту gk-press.if.ua

Вперше протягом останніх п’яти років до численного списку хабарників на Черкащині потрапив суддя.

Три тисячі доларів США коштувала честь його мантії.

Ця сума мала врятувати звинуваченого від відповідальності за скоєну ДТП, у якій загинула людина.

Підозрюваному загрожує позбавлення волі до п'яти років.

Це сталося наприкінці минулого року.

Оперативне відео.

На початку цього року прокуратура області повідомляє про факт затримання чергового хабарника – депутата Черкаської міської ради, керівника одного з комунальних підприємств міста.

За 15 тис. доларів він пообіцяв одному з підприємців не перешкоджати встановленню трьох його кіосків на території міських ринків.

Хабарника взяли на гарячому у власному кабінеті під час отримання першого траншу з суми.

Оперативне відео. 

Кримінальне провадження розслідує прокуратура області. Проводяться слідчі дії, і є підстави сподіватися, що з’являться нові фігуранти справи, переконує прокурор Черкаської області Геннадій Дем’яненко.

До закінчення слідства підозрюваний перебуватиме під домашнім арештом. Йому загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Загалом справи майже сорока посадовців-корупціонерів минулого року розглянули у судах області.

Більше 20 чиновників відсторонили від посад, 7 – звільнили.

Загальна сума неправомірної вигоди склала понад мільйон гривень.

Окремі експерти та журналісти, ознайомившись з деталями гучних затримань хабарників, відстежують політичний підтекст у плановій боротьбі з корупцією в області.

Остання резонансна справа із чиновником від міської ради викликає сумніви у голови Асоціації недержавних громадських організацій Анатолія Рекуна.

« Я знаю три випадки в області коли притягували до кримінальної відповідальності людей, які не скоювали таких злочинів. Хотів би звернути увагу на те, що обвинувачення в корупційній діяльності – це серйозно. Ламати долю людини такими речами несправедливо. Говорити про те, що у нашій державі суд, прокуратура встановить справедливість, марно. Адже винесені прокуратурою та судами рішення викликають певні сумніви. Ми бачимо інший рівень. Якби викрили корупцію в тендерних закупівлях чи з’ясували, хто винен в тому, що у Черкасах більш ніж удвічі завищені ціни на прокладання одного квадратного метру асфальту... Корупцію легко довести. Зіставити хоча б статки посадовців та їхні декларації про доходи. Але ті люди, які мають статки, що не відповідають декларації, не притягнені до відповідальності. Карають тих, хто знаходиться на нижчому щаблі ієрархії. Це схоже більше на виконання поставленого плану», - стверджує пан Рекун.

Мирослава Станкевич для"Ні корупції!"