Рівненська прокуратура направила до суду 49 справ стосовно корупціонерів

Фото: varianty.net

Фото: varianty.net

У результаті вжитих заходів на виконання вимог антикорупційного законодавства правоохоронними органами Рівненської області торік закінчено досудове слідство у 74 кримінальних провадженнях.

До суду направлено 48 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини стосовно 49 осіб.

З підозрюваними укладено 15 угод про визнання винуватості. 

Про це повідомив начальник відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури області Володимир Пазуха.

Корупційні злочини виявлялись з боку посадових осіб органів внутрішніх справ – 5, податкової міліції та інших служб – 5, закладів охорони здоров’я – 2, освіти – 4, посадових осіб органів місцевого самоврядування – 9.

З направлених до суду обвинувальних актів про кримінальні корупційні правопорушення кожен четвертий стосується найнебезпечнішого прояву корупції – одержання неправомірної вигоди (хабарництва).

Низку корупційних злочинів виявлено у бюджетній сфері – 20, земельних правовідносинах – 4, в інших сферах.

Судами області ухвалено 26 обвинувальних вироків стосовно 26 осіб.

Правоохоронними органами області також вживались заходи щодо протидії адміністративно-караній корупції.

Так, у 2013 році спеціально уповноваженими суб’єктами області складено та направлено до суду 76 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень, з них органами прокуратури – 26.

Судами розглянуто 69 адміністративних справ та за їх результатами до відповідальності вже притягнуто 62 особи. Корупційними правопорушеннями заподіяно збитки на суму майже 7 тис. грн., які відшкодовані повністю. На винних накладено стягнення у виді штрафу в сумі понад 32 тис. грн.

У зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення з посад звільнено 14 осіб.

А тепер статистика рівненських корупціонерів за попередні роки.

За 9 місяців 2012 року в області спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері запобігання і протидії корупції направлено до суду 45 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення.

За наслідками їх розгляду 38 осіб притягнуто до відповідальності та на них накладено стягнення у виді штрафів на суму 43 тис. грн. Органами прокуратури Рівненщини розслідувано та скеровано з обвинувальним висновком 26 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції, з них 10 справ за фактами одержання хабарів.

З числа цих справ слідчими прокуратури розслідувано 8 — стосовно правоохоронців, 4 – в сфері земельних відносин, 3 — освіти, 2 — приватизації, 2 — в бюджетній сфері, - повідомили з прес-служби прокуратури області.

Упродовж 2011 року спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції направлено до суду 74 кримінальні справи про злочини з ознаками корупції, з них кожна четверта справа за фактами хабарництва (16 справ). При цьому, найбільше таких кримінальних справ направлено до суду за обвинуваченням державних службовців та службових осіб органів місцевого самоврядування: працівників облдержадміністрації – 2, райдержадміністрацій – 2, контролюючих органів – 5, органів освіти – 5, органів місцевого самоврядування – 25.