Жодна антикорупційна установа в Україні не відповідає міжнародним стандартам

Фото з  сайту: zz.te.ua

Фото з сайту: zz.te.ua

Transparency International закликає українську владу негайно вжити заходів до cтворення незалежного антикорупційного органу, що є однією із ключових передумов для здійснення ефективної антикорупційної політики, - повідомляє Тиждень.ua

Організація готова надати експертну допомогу в підготовці відповідних проектів актів та їхньому обговоренні з громадянським суспільством.

У повідомленні сказано, що на сьогодні “жодна з чинних антикорупційних установ в Україні не відповідає міжнародним стандартам щодо створення та діяльності антикорупційних органів, про що неодноразово зазначалося як вітчизняними фахівцями, так і експертами ГРЕКО, ОЕСР та Європейської комісії”.

TI-Україна зазначає, що стаття 6 Конвенції ООН проти корупції, рекомендації Групи держав проти корупції (ГРЕКО), Антикорупційної мережі для країн Організації економічної співпраці та розвитку, а також План дій із лібералізації візового режиму з Євросоюзом вимагають створення незалежної антикорупційної інституції, відповідальної за формування, моніторинг і координацію реалізації антикорупційної політики, а також залучення до роботи цієї інституції громадянського суспільства.

Transparency International вважає позитивним рішення Кабінету міністрів України про затвердження положення про Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, яким закріплено мандат цієї антикорупційної інституції, про що уряд оголосив 30 грудня 2013 року.

Водночас, як сказано у повідомленні TI-Україна, окрім урядового уповноваженого питанням антикорупційної політики в Україні опікуються ще дві інституції.

“Національний антикорупційний комітет – консультативно-дорадчий орган при президентові України, основними завданнями якого є системний аналіз стану протидії корупції в Україні, ефективності реалізації антикорупційної стратегії та розроблення пропозицій щодо формування і реалізації антикорупційної стратегії та антикорупційних заходів, не провів жодного засідання з 2011 року”, - йдеться у повідомленні.

“Одночасно із фактичним зупиненням роботи НАКу президентом України тимчасово покладено на Міністерство юстиції функції спеціально уповноваженого органу з питань антикорупційної політики”, - зазначають у Transparency International і додають, що “жодна з існуючих антикорупційних установ в Україні не відповідає міжнародним стандартам”.

Як повідомлялось, минулого року в  рейтингу корумпованості  Україна залишилась на 144 місці серед 177 країн світу.