Викладачка змушувала своїх студентів оплачувати практику

Фото з сайту profspilka.kiev.ua

Фото з сайту profspilka.kiev.ua

За процесуального керівництва прокуратури Шевченківського району міста Львова завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно майстра виробничого навчання одного з ВПУ за ч.2 ст. 183 КК України (незаконна вимога оплати за навчання у державних навчальних закладах).

Від незаконних діянь останньої потерпіло 8 студентів.

Про це повідомляє прокуратура Львівської області.

«Підозрювана, достовірно знаючи, що під час навчальної практики на суб’єктах господарювання вказані учні не отримували жодних коштів за виконану роботу, вимагала в них сплатити училищу частину начебто отриманого «доходу».

Згідно із законодавством, ці гроші повинні були перерахувати освітній установі підприємства, де працювали практиканти.

Натомість, зазначені кошти на загальну суму понад 17 тис. грн. згадана працівниця ВПУ змусила сплатити самих студентів», - йдеться у повідомленні.

Водночас, у межах окремого кримінального провадження тривають слідчі дії з метою встановлення інших посадових осіб цього навчального закладу, причетних до аналогічних зловживань.

Також прокуратурою Шевченківського району Львова 8 січня цього року внесено подання на адресу управління професійно-технічної освіти при управлінні ЛОДА з вимогою вжити заходів для недопущення у подальшому порушень прав студентів.

Нагадаємо, що рівно рік тому на Львівщині спалахнув скандал довкола викладачів і студентів Червоненського вищого професійного училища. Студенти, які мешкали в гуртожитку, скаржилися, що у них відбирають гроші, вимикають світло, неналежно опалюють приміщення, а деякі викладачі їх навіть били.