США накладуть санкції на Захарченка та ще 20 українських чиновників, – проект постанови Сенату

Наступної середи у Сенаті США мають відбутися позачергові слухання щодо України.

Міністр внутрішніх справ Юрій Захарченко входить до проекту списку осіб, проти яких уряд США планує запровадити санкції, - повідомляє  iPress.ua з посиланням на Українську правду.

Віталій Захарченко. Фото: radiosvoboda.org                                                     Віталій Захарченко. Фото: radiosvoboda.org

Список можливих українських чиновників, до яких США хоче застосувати санкції, нараховує від 10 до 20 прізвищ, повідомляє "Українська правда" із посиланням на власні джерела у Вашингтоні.

Наступної середи у Сенаті США мають відбутися позачергові, другі за останні два місяця слухання щодо України, які матимуть назву "Наслідки кризи в Україні".

Доповідачами заявлено заступника держсекретаря Вікторію Нуланд, заступника помічника держсекретаря Томаса Мелію, а також колишнього радника президента США з питань національної безпеки Збігнева Бжезінського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенат США збирає термінові слухання щодо ситуації в Україні

Вести слухання збирається особисто глава комітету в міжнародних справах Сенату Боб Менендез, який минулого тижня зустрічався з українською діаспорою в Нью-Джерсі.

У свою чергу, колишній заступник Хілларі Клінтон на посаді держсекретаря Мелані Вірвір підтвердила виданню, що санкції активно розглядаються нинішнім урядом США як "один з інструментів".

"Мій уряд працює, щоб визначити, чи є інструменти, які вони можуть використати для здійснення впливу (на українську владу), щоб підтримати вас у ваших зусиллях. Це можуть бути санкції чи інші види політичних ініціатив, які можуть бути пущено в хід", - закцентувала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сенат США ухвалив резолюцію з погрозами Януковичу і Ко

Як повідомляв iPress.ua, вчора, 10 січня, вночі знову виник конфлікт між активістами та підлеглими міністра МВС Віталія Захарченка. Після оголошення вироку "васильківським терористам", люди пікетували Києво-Святошинський суд, за що їх побили беркутівці.

Пізніше активісти Автомайдану заблокували автобуси із "Беркутом" тавимагали від них зняти маски й показати посвідчення.

Внаслідок протистояння кілька людей були поранені, зокрема, був серйозно травмований Юрій Луценко.