В Житомирі міліція ігнорує заяви про злочини від потерпілих активістів євромайдану

Малюнок: umdpl.info

Малюнок: umdpl.info

Працівник міліції сьогодні може постукати в будь-які двері.

При цьому використовується жорстка і безкомпромісна вимога: «Відчиніть. Міліція!».

Зовсім по-іншому розвивається справа, коли громадянин України стукає у двері до міліціонера.

21 грудня 2013 року дві невідомі особи напали на мене у під"їзді будинку, де я мешкаю.  Не виключаю, що це міг бути замах на вбивство.

За останній місяць це вже другий напад на мене. Під час попереднього нападу двом моїм колегам було завдано значних травм голови, в результаті чого останніх забрала швидка.

Цього разу мені вдалося відбити атаку злочинців.

Після цих подій про їх зміст та обставини було повідомлено міліцію за номером «102». Через годину після виклику на місце злочину прибула слідчо-оперативна група.

Слідчий Іванисько С.В. прийняв у мене заяву, відібрав пояснення та вручив пам’ятку потерпілого.

Попри це, як стало мені відомо, відомості про даний злочин, всупереч нормам статті 214 КПК України, досі не внесені в ЄРДР.

Слідчий, який приймав мою заяву, досить просто пояснив причини її ігнорування.

На мою претензію він з кам’яним виразом обличчя сказав:

«Ну а що я?  Керівництво сказало нічого не реєструвати».

Те що справа на особливому антиконтролі, було зрозуміло з самого початку.

Під час прийому заяви слідчий неодноразово намагався додзвонитись до першого заступника начальника Житомирського МВ, начальника слідчого відділу Бовсуновського І. М.. Бідолаха, не наважувався приймати рішення самостійно.

Все ж, не отримавши необхідних вказівок, навіть запропонував мені дати два види пояснення: в якості потерпілого та в якості свідка, а там визначаться, які використовувати. На що отримав категоричну відмову. Та, як бачимо, керівництво вирішило все набагато простіше.

Подібний факт є далеко непоодиноким, особливо, по ігноруванню справ, що стосуються злочинів по відношенню до активістів євромайданів.

Досі не відкрито кримінальної справи по факту пошкодження авто, яке везло речі на майдан 15 грудня 2013 року. По розмальованій автівці з порізаними колесами вдалося добитися реєстрації заяви в ЄРДР лише через суд.

За неофіційною інформацією, вказівка «не псувати статистику» злочинами, пов'язаними з євромайданом, «спущена» з самого верху.

Як бачимо, в Житомирі вказівки виконують гарно, незважаючи на те, що вони прямо суперечать закону.

То чи потрібна нам така репресивна машина, яка працює в односторонньому режимі – проти народу України, а коли мова йде про захист громадян то нам відповідають: «Зачинено. Міліція!».

По даному факту вже подана відповідна скарга до органів прокуратури.

Побачимо, чи дійшли вказівки покривати бездіяльність МВС підлеглим Віктора Павловича Пшонки.