У Черкасах міліціонери не дають подивитися фільм про Межигір’я (ВІДЕО)

 

У неділю в Черкасах біля Центру дитячої та юнацької творчості близько 30 міліціонерів перешкоджали показу фільму «Відкритий доступ».Про це повідомляє  сайт ПРОЧЕРК.

Одна з частин фільму оповідає про «Межигір’я» – маєток, де живе Президент України.

Серед присутніх на показі фільму і активістка руху «Стоп цензурі» Наталя Соколенко.

Подивитися фільм прийшло близько сотні черкащан.

Заборону показу фільму правоохоронці пояснюють тим, що організатори Євромайдану неправильно оформили заявку на масовий захід. Мовляв, у них є дозвіл на збирання людей і встановлення наметів. Утім, на показ фільму немає.

Активістка руху "Стоп цензурі"  Наталія Соколенко  розповіла, про що йдеться в документальному альманасі, зокрема, про держдачу та про те, як вона опинилася у власності Януковича. Також Соколенко розповідає про переваги Закону «Про доступ до публічної інформації».

На заході присутні керівники обласних партійних організацій «Батьківщини» та «УДАРу» Анатолій Бондаренко та Віталій Іляшенко відповідно.

Наталя Соколенко каже, що якщо не вдасться подивитися фільм біля ЦДЮТ, мітингувальники перейдуть в інше місце.

При спробі показати фільм  відбулася сутичка. Коли Віталій Іляшенко нас апаратуру для показу фільму, міліція взяла його в кільце. Люди почали його захищати і витягли з оточення. Проте міліція наполегливо перешкоджає встановленню апаратури. Організатори просять черкащан по можливості прийти на показ фільму, щоб їх переважаюча більшість зламала опір міліціонерів.

Нагадаємо, що у вересні 2013 року у черкаській будівлі, де знаходиться заклад «НеКафе», в якому показували альманах «Відкритий доступ», зникло світло. Це мало не призвело до зриву показу фільму. Міліціонери тоді обшуковували будівлю на наявність там вибухівки, про яку нібито повідомляв невідомий.

Засновник та керівник громадської організації «Центр UA», один з ініціаторів Громадської кампанії «Новий громадянин», екс-нардеп і екс-радник президента Олег Рибачук та екс-мер Черкас Сергій Одарич тоді висловили впевненість, що до провокації причетний голова Черкаської ОДА, головний регіонал області Сергій Тулуб.

«Відкритий доступ» – це хроніки становлення громадянського суспільства, але також історії з життя самих героїв. Вони живуть у різних регіонах України, їх цінності та переконання різняться, вони не знайомі одне з одним, єдине, що їх об’єднує – активна громадянська позиція. Кожен з них готовий протистояти бюрократії та корупції...

ПРОЧЕРК