Підприємці-активісти Євромайдану: «Утискати нас немає сенсу»

Заступник голови Асоціації фермерських господарств Мар’їнського району Віталій Пожидаєв. Фото:youtube.com

Заступник голови Асоціації фермерських господарств Мар’їнського району Віталій Пожидаєв. Фото:youtube.com

На 8 січня заплановано допит донбаських фермерів, які підтримали Євромайдан.

Вранці 31 грудня керівник Асоціації фермерських господарств Мар’їнського району Донецької області Олександр Герасимов отримав повістку на допит до слідчого управління фінансових розслідувань.

Разом з Герасимовим викликають ще трьох підприємців.

Запрошений на допит заступник голови Асоціації фермерських господарств Мар’їнського району Віталій Пожидаєв повідомляє:

«За ствердженням оперативників, із Міністерства доходів та зборів прийшов документ з проханням перевірити нас на причетність до діяльності підприємства, щодо якого восени минулого року порушили кримінальну справу. Підкреслюю, ніхто з нас ніяк не зв’язаний з цим підприємством, і формулювання у постанові: “можливо причетні”».

Усі фінансові угоди запрошених на допит підприємців публічні, наявна електронна звітність. Фермери вважають, що виклик – помста влади за те, що вони підтримали акції за євроінтеграцію. Члени Асоціації фермерських господарств Мар’їнського району перерахували свої внески, 16 тисяч гривень, на допомогу Євромайдану, відправляли протестувальникам продукти.

Віталій Пожидаєв каже:

«Всі ми маємо їхати на допит, хоча я досі не отримав повістку – Олександр Герасимов повідомив, що моє прізвище є у постанові. На допиті 8 січня відмовлюсь давати свідчення, бо мені просто нічого казати».

Євромайдан вже підтримав фермерів: громадські активісти швидко поширили інформацію про виклик підприємців на допит, пікетували Головне управління Міністерства доходів і зборів України у Донецькій області. Фермери планують провести акцію протесту 8 січня, одразу після допиту. Віталій Пожидаєв зауважує:

«Неприємні ситуації виникають постійно. Я – людина активна, оперативна розробка мене ведеться давно: прослуховують, податкова надсилає якісь запити, помічаю зовнішнє спостереження. Втім, ми дуже публічна організація, і утискати нас немає сенсу».

Джерело: День