Журналісти влаштували протест на сесії Броварської міськради

Бровари 1 300Броварські журналісти минулого четверга  під час засідання позачергової сесії Броварської міської ради влаштували протест проти політики Партії регіонів.

Молоді люди закликали не співпрацювати з партією влади. Свій протест пояснили як реакцію на останні події, що відбулися в Україні, пов’язані із побиттями та переслідуваннями журналістів та активістів Євромайдану.

Окрім того, журналісти та депутати від УДАРу звернули увагу, що на скликаній позачерговій сесії розглядаються земельні питання, в яких задіяні корупційні схеми. А сама сесія, за словами депутата Романа Сімутіна, скликана із порушенням процедури.

На початку засідання журналісти стали у сесійній залі з плакатами у руках.

На них - написи «Бровари не вибачать крові», «Зупиніть кривавий терор!», «Тільки не мовчіть, заради Бога, не мовчіть!» та інші.

Image00009

Також представники преси вдягли футболки з написами «Припиніть кривавий терор!» та переліком подій, що сталися в Україні лише за один попередній день – 25 грудня. Мова йшла про жорстоке побиття журналістки Тетяни Чорновол, а також про напади та переслідування щодо учасників Євромайдану.

Image00029

Журналістів підтримали депутати міськради від УДАРу, які так само вдягли «протестні» футболки.

Image00022

Позиція журналістів

Лише наприкінці позачергової сесії журналістам дали змогу висловитись. Від імені броварських медійників, зокрема присутніх у залі, слово взяв журналіст газети «Громадський захист Київщини» Андрій Качор.

Image00049

«Будь-яка думаюча людина розуміє, що все це свавілля, все це беззаконня не може відбуватися без прямої або негласної вказівки згори. Всі ці дії, ми розуміємо, направлені на те, щоб нас залякати, репресувати, закрити нам рота, щоби знищити Майдан…», - заявив журналіст.

На думку Качора, кожен член Партії регіонів розділяє відповідальність із усіма центральними органами влади за той «бєспрєдєл», що відбувається в країні.

За його словами, у журналістів, активістів та звичайних людей є чіткий персональний ворог. Це – нинішня влада, зокрема, Партія регіонів, яка цю владу узурпувала.

Андрій Качор закликав припинити будь-яку співпрацю із Партією регіонів. Членів цієї партії – негайно вийти з її лав. Депутатів Броварської міської ради – голосувати по совісті.

На думку журналіста, це єдиний шанс не лишитися приспішниками «кривавого режиму».

З присутніх у залі журналістів не підтримали протест лише представники муніципального телеканалу «ЕКТА».

Позиція міської влади

Міський голова Ігор Сапожко, відповідаючи на виступ Андрія Качора, наголосив, що у справі побиття Тетяни Чорновол вже затримано авто та  дві особи.

Зі слів очільника Броварів можна зрозуміти, що він вірить у покарання винних як по цій справі, так і по справі побиття мирних протестувальників «Беркутом» в ніч 29-30 листопада.

Image00052

Залякування Партією регіонів Сапожко назвав «неправдою». Окрім того, міський голова запевнив, що у Броварах нема жодного тиску на журналістів. Як аргумент вказав, що представників преси нібито вільно пускають на сесійні засідання.

Водночас, про напади, побиття журналістів у Броварах, які відбувалися відносно нещодавно, Сапожко не згадав, як і не згадав про недопущення журналістів на сесійні засідання Броварської міської ради у минулому.

Звертаючись до депутатів, Сапожко також запевнив, що європейський вектор розвитку для України є незмінним.

У той самий час депутат, голова броварського міського осередку Партії регіонів Сергій Федоренко назвав виступ журналіста образою та закидами на адресу людей.

«Масажист Азарова» закликав журналістів не ображати жителів міста та натякнув, що журналісти не мають бути провокаторами.

Image00066

Резолюція «Народного віча» 21 грудня

Депутат Роман Сімутін запропонував винести на порядок денний позачергової сесії питання розгляду резолюції «Народного віча», яке відбулося у Броварах  21 грудня.

Image00077

Тоді на центральній площі міста зібралося кілька сотень броварчан, які ухвалили цей документ. Учасники підтримали вимоги Євромайдану щодо припинення репресій та відставки вищого керівництва України.

Також на вічі було ухвалено вимогу до Броварської міської ради та її депутатів негайно провести позачергову сесію, під час якої розглянути проект резолюції та продемонструвати своїм виборцям чітку позицію з приводу ситуації в Україні.

Rezolyutsiya-Viche-1 Rezolyutsiya-Viche-2

Резолюція, ухвалена на «Народному вічі» у Броварах 21 грудня

Депутати відхилили пропозицію про внесення до порядку денного цього питання. Міський голова Ігор Сапожко, який також висловився проти включення, послався на велику кількість винесених на сесію питань.

Роман Сімутін зачитав вимоги «Народного віча» під час розгляду у «різному» та запропонував депутатам підняттям рук висловити підтримку цим вимогам.

«За» підняли руки лише декілька опозиційних депутатів.

DSC02697

Фото: Дмитро Карпій; зображення резолюції: «Маєш право знати».