Сквирський райсуд примусив чиновників до відкритості

Малюнок з сайту court.gov.ua

Малюнок з сайту court.gov.ua

Сквирський районний суд Київської області задовольнив у повному обсязі  вимоги позивача щодо порушення чиновниками норм Закону України «Про доступ до публічної інформації».

У рамках моніторингу державних закупівель Київської області  нашою командою надсилаються десятки  інформаційних запитів до органів місцевої влади.

Отримана інформація лягає в основу майбутніх аналітичних матеріалів і стає підґрунтям для розкриття корупційних схем та зловживань з боку органів місцевої влади, що  проводять закупівлі товарів робіт і послуг.

Безумовно можновладці, в нашому випадку Київщини, реагують по-різному на відповідні запити.

Як правило, там, де місцевій владі немає що приховувати від громадян, інформація надається без проблем та у визначені законодавством строки.

Але є окремі чиновники, які своєю поведінкою та відмовами надавати запитувану інформацію   фактично ставлять під сумнів власну компетенцію  і заздалегідь викривають свою корумпованість і непрофесіоналізм.

Так, вже майже рік, перший заступник Сквирського міського голови, голова тендерного комітету Володимир Горбалінський намагається приховати та не надає під різними мотивами інформацію про закупівлі,  які проводила міська рада за останні три роки.

Із альтернативних джерел ми вже отримали відповідну інформацію і знаємо, що закупівля багатьох товарів - від продуктів харчування до комунального обладнання- проводилася Сквирською міськрадою за завищеними цінами.

У зв’язку з цим наше листування з чиновником  Горбалінським перетворилося на формальність та таку собі гру. І в цій грі наше завдання побачити усі можливі «викрутаси», які застосовує чиновник для виправдання своєї власної недолугості. Зокрема, Володимир Горбалінський у своїх відписках дійшов до того, що  навіть почав відмовлятись від власноруч підписаних документів, після чого мені довелося використати останній аргумент  і випробувати на «міцність» наш Сквирський районний суд.

Рішення, яке отримав нещодавно, мушу визнати, мене розчулило, адже усі мої вимоги у повному обсязі було задоволено.

Відповідно:

1. Визнано дії Горбалінського В.М. протиправними

2. Суд зобов’язав його надати інформацію не тільки в друкованому, а й в електронному вигляді  (як я і просив у запиті)

3. Стягнути із Сквирської міської ради на мою користь судовий збір.

Вирішив поділитись цим документом з громадою та іншими активістами, адже судова практика в Україні вказує на не зовсім позитивні тенденції у вирішенні таких судових справ.

Прецедентне право у нас відсутнє, але іноді судді враховують практику своїх колег з інших областей.

Сквира а 600

Сквира б 600

Сквира в 600

Сквира г 600

Сквира е 600

Згадав фразу, яку почув нещодавно від одного громадського діяча: «Судова система у нас прогнила,  але суддівський склад в Україні фаховий».

Мушу визнати, що при тотальному незадоволенні судами окремі судді викликають повагу.

Станом на сьогодні рішення набуло законної сили!