США засудили “цілеспрямоване насильство” щодо активістів Майдану

Фото АР

Фото АР

Сполучені Штати висловили занепокоєння через формування в Україні "структури цілеспрямованого насильства і залякування щодо активістів і журналістів, які брали участь аби висвітлювали протести на Євромайдані".

Про це, як повідомляє ВВС Україна, йдеться у заяві представника Державного департаменту США Джен Сакі, оприлюдненій у четвер.

Особливу тривогу викликає жорстоке побиття журналіста та активістки Євромайдану Тетяни Чорновол, зазначила пані Сакі.

"Ми закликаємо владу України надіслати однозначний сигнал того, що насильство проти критиків уряду і тих, хто працює в напрямку сучасної, демократичної та процвітаючої України не допустиме", - наголосила вона.

У Держдепі також додали, що США, "спільно з нашими європейськими партнерами", і далі уважно стежитимуть за "розслідуванням цієї та інших справ".

Раніше США заявили, що приголомшені нападом, а в ОБСЄ висловили занепокоєння безпекою журналістів в Україні.

Підозрювані

Тетяну Чорновол, яка відома своїми критичними матеріалами про перших осіб держави, жорстоко побили вночі 25 грудня на Бориспільській трасі неподалік Києва.

За даними міліції, машину Тетяну Чорновол раптово "підрізав" невідомий автомобіль, з якого вийшло кілька чоловіків. Вони витягли пані Чорновол з-за керма, жорстоко побили, а потім кинули у кювет.

Її госпіталізували з численними травмами.

У середу міліція затримала двох чоловіків, підозрюваних у нападі, а напередодні повідомила про затримання третього підозрюваного.

Справу про напад, яку раніше кваліфікували за статтею про хуліганство, було перекваліфіковано на статтю про умисне завдання тяжких тілесних ушкоджень.

За твердженням міліції, це сталося після допиту Тетяни Чорновіл, яка детально пояснила характер нанесення їй травм.

Президент України "жорстко засудив" побиття журналістки і доручив міністрові внутрішніх справ та генеральному прокуророві терміново організувати розслідування злочину.

Останнім часом в Україні були  здійснені ще низка нападів на активістів Євромайдану, а також спалено кілька машин, які належали організаторам акцій протесту.