У Кіровограді за хабарництво керівника Держінспекції посадили на 9 років, його підлеглих на 6

1За хабарництво в особливо великих розмірах засуджено 7 колишніх працівників Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Кіровоградській області, в тому числі її керівника, повідомляється на сайті прокуратури Кіровоградської області.

Ленінський районний суд міста Кіровограда засудив колишнього начальника Інспекції до 9 років позбавлення волі, його заступника та двоє підлеглих до 6 років. Інших трьох фігурантів справи визнано винними у хабарництві, проте, з огляду на пом’якшуючі обставини, суд призначив їм покарання, не пов’язані з позбавленням волі.

У судовому засіданні повністю доведена причетність вказаних осіб до 21 епізоду вимагання та отримання хабарів у розмірах від 1000 до 75  тис. грн.

Кошти чиновники вимагали з підприємців та громадян за вирішення питань про не притягнення до адміністративної відповідальності, уникнення та зменшення сум штрафних санкцій по виявлених правопорушеннях у сфері будівельних норм і правил, за легалізацію об’єктів самовільного будівництва й незаконну видачу ліцензій, підписання декларацій про готовність об’єктів тощо.

Викрито й затримано хабарників було навесні 2012 року безпосередньо у їх службових кабінетах працівниками прокуратури області та міліції.