Хроніка репресій у Житомирі

З новим роком репресійЗ початку Євромайдану минув місяць.

Цей місяць відзначився рекордним порушення прав людей в Україні та кількістю злочинів проти громадських активістів та політичних діячів опозиційних сил.

Одним із міст-лідерів по нарощуванню криміногенної ситуації в країні став Житомир.

Лише упродовж останніх 30 днів у Житомирі зафіксовано понад десяток справ з побиття активістів, нівечення їхнього майна та тиску на бізнес.

Пропонуємо вашій увазі коротку хронологію цих подій.

 1. 23 листопада  двоє чоловіків зухвало напали на головного редактора газети «20 хвилин» та активіста «Демократичного Альянсу» Владислава Пучича. Його повалили на підлогу і били ногами. Це відбувалося у під"їзді будинку, де мешкає активіст.

 2. 28 листопада близько 23:20 біля офісу партії «Демократичний Альянс» по вул. Хлібна, 25 організована група «тітушок», озброєних дерев’яними палицями з вкрученими шурупами, цинічно напала на активістів ДемАльянсу Дмитра Ткачука, Владислава Пучича,  Івана Фурлета, Юрія Жуковського та Андрія Гординчука. В результаті нападу Жуковського та Пучича з травмами голови забрала «швидка». Не зважаючи на те, що одного з нападників було затримано на місці, жодному з них не пред’явлено підозру про скоєння злочину.

 3. 4 грудня  між 8:00 та 9:00 ранку невідомі понівечили припарковану у дворі багатоповерхівки автівку депутата Житомирської міської ради від ВО «Свобода» Сергія Оніщука. Вандали розбили вітрове скло, порізали всі колеса та намалювали хрести на дверцятах, капоті, даху та на багажнику.

 4. 11 грудня після проведення однієї з мирних акцій протесту у місті Житомиріактивісту, який на власному автомобілі «Деу Сенс» транспортував звукопідсилюючу апаратуру для мітингу, було порізано колеса автівки та нанесені написи фарбою.

  Крило від понівеченої автівки - один із перших екземплярів музею репресій, започаткованого ДемАльянсом

  Крило від понівеченої автівки - один із перших екземплярів музею репресій, започаткованого ДемАльянсом

 5. 12 грудня голова житомирської обласної організації політичної партії Демократичний Альянс» Дмитро Ткачук отримав наказ про своє звільнення з роботи та трудову книжку.  Причиною звільнення став тиск на власника підприємства з вимогами звільнити Дмитра, або з його підприємства зроблять “дірку”.

 6. 14 грудня заступнику голови Житомирської обласної організації партії ВО «Батьківщина» Руслану Годованому декілька разів телефонували невідомі з погрозами насильства.

 7. 15 грудня в день Маршу Гідності близько 8:45 ранку група чоловіків напала на учасника акцій в підтримку Євроінтеграції Ярослава Кальчука, котрий в цей час віз людей на Майдан у Київ. Бус підрізали дві машини, з яких вискочили молодики. Нападники жбурнули камені в лобове скло автомобіля з людьми та порізали покришки коліс.

 8. 15 грудня вранці одному із активістів Євромайдану, який планував везти до Києва житомирян і взуття для мітингуючих, порізали колеса його автомобіля «Ford».

 9. 15 грудня близько 9:30 ранку прямо в центрі міста на вул. Перемоги троє чоловіків побили голову Житомирської міської організації політичної партії ВО «Свобода» Віктора  Брокарєва, котрий в цей час організовував людей для поїздки на Майдан у Київ. Брокарєва ззаду вдарили в голову тупим предметом, повалили на асфальт і били ногами. Після цього зловмисники пробили покришки всіх коліс його автомобіля і втекли.

Всі напади цього дня здійснювали «тітушки», які їздили на чорній іномарці з номерами 276-03 ВВ. Як вдалося встановити, номерні знаки належать зовсім іншому автомобілю, а про місцеперебування Брокарєва можна було дізнатись лише прослуховуючи його телефон. Напади відбувалися вдень у людних місцях.

 1. 16 грудня опозиційному депутату міськради Сергію Мірошнікову, який возив продукти харчування на Майдан у Київ, невідомі побили лобове скло його автівки. За словами депутата, він виявив пошкоджений автомобіль вранці у дворі будинку, який цілодобово охороняється.

 2. 21 грудня двоє спортсменів вже вдруге напали на голову житомирського ДемАльянсу Дмитра Ткачука у під'їзді його будинку. Напад вдалось відбити.

За всіма фактами потерпілі подали заяви до міліції.

Всі ці факти вони розціють як тиск і спроби залякування опозиційних активістів, які організовують підконтрольні владі структури.

«Ми стали дуже незручні режиму. Влада перетнула рубікон, коли від дешевої «чорнухи» на активістів вона перейшла до відвертих репресій. Втім, кожна їх підла дія, кожна розбита голова, кожна кривда буде покарана за законом. І гнила система не захистить ані замовників, ані виконавців.  Чим більше нас репресують, тим більше людей стає пліч-о-пліч з нами, тим сильніша наша воля разом іти до кінця і змінити цю підлу систему», ‑ говорить голова Житомирської організації партії «Демократичний Альянс» Дмитро Ткачук.

 Дмитро Ткачук, Владислав Пучич, для “Ні корупції!”