Freedom House вважає побиття Чорновол нападом на свободу преси та актом залякування

10-103Міжнародна правозахисна організація Freedom House вважає брутальне побиття незалежної журналістки Тетяни Чорновол «нападом на свободу преси та неприйнятним актом залякування свободи слова громадян». Про це йдеться у заяві опублікованій на сайті організації.

Публікуємо переклад заяви повністю:

"Українська влада повинна захистити журналістів та розслідувати напади

Жорстоке побиття незалежної української журналістки Тетяни Чорновол є атакою на свободу преси та неприпустимим порушенням права громадян на свободу слова, переконані у "Фрідом Хауз".

"Влада в Україні повинна вжити негайних рішучих кроків для притягнення до відповідальності тих, хто винні у нещодавніх нападах на Чорновол та інших журналістів", - заявив Девід Крамер, президент "Фрідом Хауз". "В середовищі, де всепроникна корупція охопила ділову сферу, уряд і громадське життя, Чорновол та інші, хто цю корупцію викривають, відіграють особливо важливу роль".

Тетяна Чорновол, яка повідомила про розкішні маєтки урядових міністрів, стала жертвою побиття 25 грудня у селищі за Києвом і потрапила до лікарні. Цей напад став черговим у низці нападів на журналістів, серед яких і побиття міліціонерами тих журналістів, які висвітлювали громадські демонстрації у Києві.

Кілька чоловіків витягли Чорновол з машини і побили її, залишивши у кюветі. Міліція та інші побили більше, ніж 40 українських та іноземних журналістів 1 грудня, коли вони висвітлювали протести поблизу будинку президентської адміністрації. Днем раніше журналісти зазнали травм, коли "Беркут" силоміць звільняв від протестувальників головну площу столиці. За останні два тижні зазнали нападів двоє учасників антикорупційного руху "Дорожний контроль", яке фіксує факти корупції серед працівників ДАІ. Згідно із повідомленнями преси, 24 грудня організатора протестів у Харкові, Дмитра Пилипця, побили і нанесли йому ножові поранення.

Влада повідомляє, що двоє з тих, хто напали на Чорновол, вже затримані, третій у розшуку, однак жодних додаткових деталей не розкриває".

Нагадаємо, у ніч на 25 грудня невідомі жорстоко побили Тетяну Чорновол.

Міліція порушила за фактом побиття Чорновол кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України (хуліганство).

Президент України Віктор Янукович доручив міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку та Генеральному прокурору Віктору Пшонці терміново вжити всіх необхідних заходів для розслідування побиття журналістки Тетяни Чорновол.

Міліція встановила трьох осіб, причетних до нападу на журналістку та громадську активістку Тетяну Чорновол. Двоє з них затримані - Олександр Храмцов та Андрій Насіковський.

Міліція розшукувала третього нападника на журналістку Тетяну Чорновол - мешканця Києва Сергія Котенка, 1984 року народження. 26 грудня правоохоронці затримали третього підозрюваного - Сергія Котенка - у нападі на журналістку Тетяну Чорновол.

На Храмцова зареєстровано авто Porsche Cayenne, яке є на відеореєстраторі з машини Тетяни. Котенко придбав це авто півроку тому в Олександра, однак виплатив лише 17 тисяч з 24, тому авто все ще зареєстроване на Храмцова.

Котенко в ніч побиття Тетяни прийшов переночувати до Насіковського, а звідти на таксі поїхав на автовокзал.