Бізнес і політика мера Львова Садового: галицькі особливості

Бойкот ПР 380Як часто нам доводиться чути, що державні мужі повинні чітко розмежовувати владу і бізнес, бо в інакшому випадку вони займаються не політикою, а працюють лише на процвітання власної справи.

Мер Львова Андрій Садовий якраз навпаки – він чітко розмежовує політику і власний бізнес.

І хоча на виході результат такий самий, але з галичанською родзинкою, про яку розповість «Ні корупції!».

Але про все по порядку.

6 грудня львівський Євромайдан звернувся до депутатів Верховної, Львівської обласної та Львівської міської, а також інших місцевих рад області з вимогою вийти з партії Регіонів та дистанціюватися від людей, які б'ють мирних мітингувальників.

Львівським «регіоналам» мітингувальники дали дві доби на складання членських посвідчень ПР в іншому випадку вони мали намір почати прямий бойкот бізнесам та підприємствам, що належать «регіоналам».

"Львівський Євромайдан вважає: бути регіоналом – ганьба для львів’янина. Як представники Партії регіонів ви несете політичну й моральну відповідальність за дії своїх соратників. Долучаючись до партії влади, ви сподівались на захист і пільги для ваших фірм або організацій. Але справжньою владою у Львові є львівська громада. Сьогодні вона дає вам останній шанс виправити свою помилку: написати заяву про вихід із фракції Партії регіонів, здати свій партійний квиток, публічно дистанціюватися від цієї політичної сили. У разі відмови вашим компаніям, товарам, торгівельним маркам буде оголошено повний бойкот. Ми донесемо до кожного львів’янина заклик не купувати ваших товарів, не користуватись вашими послугами, не сприяти добробуту Партії регіонів у вашій особі. Купувати щось у вас стане поганим тоном для львів’ян», - зокрема зазначалося в заяві львівського Євромайдану.

Бойкот з сайту Эвромайдна Львыв

ПР
8 грудня віз залишився практично на місці.

З Партії регіонів вийшли два депутати Львівської міської ради, після чого існування фракції ПР в ЛМР було припинене.

Одначе жоден із регіоналів від Львівщини у Верховній Раді і у Львівській обласній раді не написали заяв про вихід із ПР.

Відтак, львівські євромайданівці виконали свою обіцянку і спеціальними наклейками, які погано віддираються, позначили установи та магазини львівських регіоналів.

Дісталося зокрема ОКСІ-банку депутата Львівської обласної ради Олега Баляша та магазину «Родинна ковбаска» також депутата ЛОР Олега Барана.

1452532_1401612573413232_1098570679_n

1483054_1401611610079995_329594343_n

1475855_1401511730089983_1811003938_n
14 грудня львівський Євромайдан закликав продовжити бойкот місцевих регіоналыв і вкотре нагадав львів’янам, хто є хто від Львівщини у ПР, і хто чим володіє.

Зокрема, євромайданівці закликали бойкотувати бізнеси депутата ВРУ від Львівщини Володимира Зубика. У нього як у власника будівельної компанії «Інтергалбуд» закликали не купувати квартири, а також бойкотувати торгово-офісні центри "ІнтерСіті", побудовані «Інтергалбудом».

зубик
Крім того, бойкот продовжено для депутатів Львівської обласної ради: Ігоря Грещука (власник ТЦ «РІО»), Михайла Гнатишина, Олега Барана (ТОВ «Барком», мережа магазинів «Родинна ковбаска»), Михайла Козяра, Володимира Загорського, Богдана Піха, Михайла Сендака, Олександра Сендеги, Сергія Федоренка і Олега Баляша (ТМ «Крез», ТМ «Гетьман», ТМ «Шок», ОКСІ-банк). Також бойкот продовжено останньому регіоналу у Львівській міській раді Павлу Ткачуку.

баран1504091_1402765059964650_310361535_n
А тепер стосовно персони мера Львова Андрія Садового на фоні цієї історії. Мер Львова приєднався до львівського Євромайдану практично в перші дні його створення. Він палко його захищав, підтримував і виступав зі сцени з полум’яними промовами. Зокрема, саме Садовий пообіцяв вивести усе місто на захист львівського Євромайдану у випадку, якщо його розженуть так само, як це було зроблено у Києві. Також Мер Львова одразу провів позачергової сесію Львівської міськради для ухвалення офіційної позиції міста, тобто, фактичної підтримки закликів та ідей Євромайдану.

На початку грудня мер Львова навіть відмовився їхати до Києва на Майдан захищати євроінтеграційні цінності, оскільки хотів бути у Львові, щоб будь-якої хвилини захистити львівський Євромайдан. «Ситуація змінюється кожної години. Кожен з працівників міської влади має право поїхати на київський Євромайдан, для цього він пише заяву за власний рахунок на відпустку. Нікому ми не забороняємо, хіба що у випадках, коли людина мусить бути на робочому місці. Я зобов’язаний бути у місті, тому що кожну годину бувають неадекватні ситуації, нестандартні. Їх треба вирішувати. Якщо ситуація буде вимагати моєї присутності в Києві – я буду там», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий 3 грудня.

А вже 11 грудня, коли трапилася нагода не просто приїхати на київський Євромайдан, а взяти участь у «круглому» столі щодо пошуку виходів із ситуації, яка склалася в країні, Андрій Садовий був у Києві. «Я дякую всім, хто не байдужий, хто має гідність і розуміє, що сьогодні той час, коли ми повинні відстояти майбутнє нашої держави та наших дітей. Це дуже непростий час, коли відбувається усвідомлення багатьох процесів. Знаєте, легко дивитись на великі країни, як Німеччина, Франція чи Італія, які пережили великі катаклізми. Ми чомусь думаємо, що українська нація, яка пережила тисячоліття голодоморів, лихоліть та поневолення, їй це зарахується. І ми от, маючи 21 рік незалежну Україну, не матимемо проблем. Так не виходить. Тому я думаю, що нас чекає непростий завтрашній день, але так формуються нації, в боротьбі!», - передає слова Садового його прес-служба.

На фоні таких полум’яних промов на захист ідей і цінностей Євромайдану «Ні корупції!» хоче відзначити, що на практиці особиста позиція мера Львова далека від ідеалу. Тоді, коли львівський Євромайдан  бойкотує підприємства регіоналів, сам Садовий продовжує розвивати свій бізнес за рахунок членів ПР.

Так, у грудні на плашці Головних новин Львова ТРК «Люкс» з’явилася реклама «Родинної ковбаски» львівського регіонала Олега Барана.

ТРК Люкс
А в офісно-торговельному центрі «"ІнтерСіті", побудованому «Інтергалбудом», власником якого є народний депутат від ПР Володимир Зубик, знаходиться рекламне агентство «Люкс», яке навіть думки не має звідти вибиратися.

РА Люкс
Так ось, і Головні новини Львова, і рекламне агентство «Люкс» входять до медіа-холдингу ПАТ Телерадіокомпанія «Люкс». Згідно з даними  Вікіпедії, головний редактор ТРК «Люкс» — Роман Андрейко  володіє 20,20 % акцій холдингу, решта 79,80 % де - факто належать львівському міському голові Андрію Садовому, а де-юре - його дружині Катерині Кіт-Садовій.

Таким чином, мер Львова чітко розділяє бізнес і політику, але виключно з галичанською родзинкою – і вовки ситі, і вівці (читай барани – авт.) цілі.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Фото та зображення бойкоту підприємств членів ПР із Львіщині зі сторінки Євромайдан.Львів у Фейсбук