Transparency International: українці дуже терпимі до корумпованості влади

1У Transparency International заявляють, що в Україні спостерігається просто кричуще злиття бізнесу і держави: чиновники і парламентарі володіють бізнесами, і це вважається нормальним. У щорічному рейтингу Transparency International Україна посіла 144  місце серед 177 країн світу. Про це в інтерв'ю ZN.UA заявила регіональний координатор в країнах СНД Transparency International Світлана Савицька.

За її словами, порівняно з минулим роком Україна втратила один бал і набрала всього 25 балів зі 100 можливих.

"Серед країн СНД позаду України знаходяться тільки країни Центральної Азії. Згідно з Глобальним барометром корупції цього року, 80 % опитаних українців вважають , що уряд неефективно бореться з корупцією", - зазначила Савицька.

"Для всіх країн СНД надзвичайно гострою є проблема злиття бізнесу і держави, конфлікт інтересів. Розуміння суті конфлікту інтересів знаходиться в зародковому стані в умах наших чиновників. Часто-густо зустрічаються ситуації, коли високопоставлені чиновники або члени парламенту є великими акціонерами і главами правління приватних компаній", - сказала вона.

За словами координатора Transparency International, в Україні спостерігається просто кричуще злиття бізнесу і держави.

"Чиновники і парламентарії володіють бізнесами, і це вважається нормальним. Люди йдуть у систему влади для того, щоб просувати свій бізнес", - підкреслює Савицька.

"В Україні високий рівень терпимості громадян стосовно корумпованості влади. Звичайні люди вважають нормальним, коли чиновник і бізнесмен - це одна і та ж особа", - додала представниця Transparency International.

За її словами, ЄС недостатньо багато зробив в Україні для того, щоб уряд провів хороші антикорупційні реформи.

"Звичайно, в поточному році був прийнятий пакет антикорупційного законодавства. Але він фрагментарний. А закони, що стосуються конфлікту інтересів, є поверхневими", - резюмувала Савицька.