“Дочку” американського агрогіганта оштрафували за хабарі українським чиновникам

1Компанія Alfred C.Toepfer International Ukraine Ltd, 80% акцій якої належать агропромисловому гіганту з США Archer Daniels Midland, заплатить штраф у розмірі 17,8 млн доларів за дачу хабарів українським чиновникам. Про це повідомляє інформагентство AP з посиланням на міністерство юстиції США, передає "Німецька хвиля".

За інформацією видання, проти материнської компанії - ADM - кримінальне провадження не проводилося.

Представники Alfred C.Toepfer International Ukraine Ltd під час судових слухань, що пройшли в 20 грудня у федеральному суді штату Іллінойс, визнали свою провину в порушенні закону США про корупцію за кордоном.

"Дочірні компанії ADM прагнули отримати податкові пільги, підкуповуючи урядових чиновників, а потім навмисне спробували приховати свої дії, пропускаючи платежі через місцевих постачальників", - заявила помічниця генпрокурора Митіль Раман.

Також вона зазначила, що ADM співпрацювала зі слідством і прийняла заходи для виправлення ситуації.

Згідно з інформацією американського Мін'юсту, в період з 2002 по 2008 рік представники компанії Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd дали майже 22 млн доларів хабарів українським чиновникам. Ті, в свою чергу, обіцяли повернути компанії ПДВ на суму в 100 мільйонів доларів. Втім, ця схема не завжди працювала бездоганно.

Інформагентство AP повідомляє, що український уряд іноді зволікав з поверненням ПДВ, а часом і взагалі не повертав гроші.