Влада почала масові репресії проти активістів по всій Україні

Активістці луцького Євромайдану Майї Москвич одягли електронний браслет на 2 місяці. Фото Юлії Грищук із соцмережі Facebook

Активістці луцького Євромайдану Майї Москвич одягли електронний браслет на 2 місяці. Фото Юлії Грищук із соцмережі Facebook

Щонайменше 11 кримінальних проваджень порушили правоохоронні органи в різних куточках України проти активістів Євромайданів.

У Луцьку та на Прикарпатті людям закидають псування портретів Віктора Януковича: це, мовляв, злісне хуліганство.

У Чернігові активістів викликають на допити у зв’язку із забороною масових акцій на центральній площі міста.

Не цурається влада «неофіційного» тиску – донецькі євромайданівці нарікають на погрози телефоном та СМС-залякування.

У Запоріжжі авто учасника мирних протестів облили кислотою, у Житомирі чоловіка звільнили з роботи за участь у євромітингах.

Міліція у більшості випадків коментарів не дає.

Чернігівським активістам увірвався терпець.

З 20-го грудня починають безстрокову акцію протесту – кожного робочого дня пікетуватимуть усі установи державної і виконавчої влади та правоохоронних органів.

Кажуть, останньою краплею стало порушення кримінального провадження проти їхнього однодумця Леоніда Сенченка – за використання підсилювальної апаратури на місцевому євро-мітингу 7 грудня.

Микола Скумін, адвокат: «Щодо кримінального провадження проти Сенченка Леоніда – «умисне невиконання судового рішення» – ознайомившись з матеріалами справи, доказів, що він скоїв це правопорушення, я там не знайшов».

Олена Варнакова, голова Чернігівської профспілки підприємців, активіст Євромайдану: «Мы будем объявлять бессрочную акцию – с 9 утра и до окончания рабочего дня. Задолбаются судами запрещать».

Житомирський активіст Дмитро Ткачук каже:  за участь в організації міського Євромайдану втратив роботу.

Каже, спочатку його відправили у відпустку, а коли повернувся, побачив на своєму місці іншого працівника.

Впевнений – на роботодавця натисли.

Дмитро Ткачук, громадський активіст: «Звернувся до свого генерального директора і попросив аргументувати, що стало причиною цього. Він пояснив це достатньо просто, що йому зателефонували з трьох різних служб і поставили перед фактом, що або він прибирає людину, або з його бізнесу роблять дірку».

Олександр Ракович, власник підприємства (телефоном): «Ну, він на роботу не ходить, не вийшов на роботу, тому звільнили».

Олексій Ясюнецький, адвокат: «В даному випадку не мав місця прогул, а мав місце фактичний недопуск до робочого місця».

Одному з лідерів запорізького Євромайдану облили кислотою автомобіль. Активіст в мотивах інциденту не сумнівається.

Ігор Артюшенко, активіст запорізького Євромайдану: «Я особисто це пов’язую з громадсько-політичною діяльністю. Виклики до міліції тривають і по мені, і по, практично, всім нашим активістам, на сьогоднішній день близько двох десятків людей пройшли через допити».

Репресії проти активістів Євромайдану дісталися і Прикарпаття. Чотирьом калуським протестувальникам у віці від 15-ти до 28-ми років вручили повістки на допит до міліції. Нібито, як свідкам, однак у якій справі – у документах вказано не було. Активісти переконані: їх викликають за публічне спалення портрета Януковича на калуському майдані, яке вони вчинили після кривавого розгону студентів у столиці.

Володимир Кушлик, активіст калуського Євромайдану: «Немає чого боятися, бо люди на нашій стороні. Я думаю, власної совісті потрібно боятися більше, ніж того всього . І в мене совість чиста перед собою і перед моїми батьками, друзями і перед цілим народом. Це обурює лише в тому плані, що не розумієм, за що».

Луцька Феміда теж не подарувала протестувальникам наруги над портретами гаранта – сьогодні екс-мерові міста на два місяці суд заборонив брати участь у масових заходах, напередодні – на одну з активісток вдягли електронний браслет. Доля ще п’ятьох – наразі не вирішена.

 5 канал