Замість компромісів Янукович обирає тактику залякування

Фото: АР

Фото: АР

Активісти антиурядових протестів скаржаться на репресії з боку влади.

Громадські діячі та профспілкові лідери говорять про розгортання масштабної кампанії залякування українців за участі СБУ.

Учасників антиурядових протестів стали по черзі викликати на допити до головного слідчого управління генпрокуратури України. 16 грудня на такому допиті три години був ініціатор протесту проти скасування курсу на євроінтеграцію, журналіст Мустафа Найєм.

17 грудня на допит до цієї структури викликана переможниця Євробачення, співачка Руслана, яка активно підтримує Євромайдан та ініціювала розслідування долі дітей, зниклих під час кривавого розгону бійцями "Беркуту" студентської акції 30 листопада.

Руслана вже була на допиті у ГПУ

Руслана вже була на допиті у ГПУ

Генеральний координатор штабу громадянського руху "Спільна справа" Олександр Данилюк сказав DW, що до переслідувань активістів антиурядових протестів долучилася й Служба безпеки України.

Він повідомив, що 16 грудня його півдня допитували в СБУ у справі про "насильницькі дії, спрямовані на повалення конституційного ладу", за якою передбачено покарання до 10 років ув'язнення.

"Наразі справа ще розслідується за фактом захоплення приміщення Київської держадміністрації та іншого, але я вважаю, що невдовзі будуть висунуті персональні звинувачення", — сказав Данилюк.

На його думку, наразі спостерігається постійний тиск, затримання та залякування правоохоронцями активістів Майдану.

"Це означає, що влада готується повністю зачистити Україну від людей, які готові чинити спротив незаконним діям можновладців", — зазначив громадський діяч.

За словами Данилюка, влада в Україні  застосовує проти опонентів не вибіркове правосуддя, а "кривосуддя і політичні репресії" проти всіх, хто нею незадоволений.

"Якщо Майдан програє, сотні, або навіть тисячі людей в Україні будуть репресовані", — впевнений Данилюк.

Нові технології залякування

Журналіст та активіст Євромайдану Мустафа Найєм був на допиті в ГПУ

Журналіст та активіст Євромайдану Мустафа Найєм був на допиті в ГПУ

У свою чергу, голова Конфедерації незалежних профспілок України Михайло Волинець заявив DW, що влада розгортає масштабну кампанію залякування людей та запобігання їхньому приєднанню до антиурядових протестів.

"Голова профспілки Національної академії наук України Анатолій Широков поскаржився мені, що до нього, кандидата наук, прибув офіцер СБУ, який цікавився його настроями, участю в страйковому русі і попереджав по наслідки такої діяльності", — повідомив Волинець.

За його словами, до шахтарів Донбасу, які брали участь у протестах на Майдані в Києві, спецслужба застосувала нову технологію.

"До Києва відряджали офіцера СБУ з вимогами будь-якою ціною повернути шахтарів додому. А в разі невиконання цього наказу цьому офіцерові погрожували не лише звільненням, а й заведенням на нього кримінальної справи", — сказав профспілковий лідер.

Він додав, що їм до Києва дзвонили дружини шахтарів, залякані місцевою владою та адміністрацією вугільних шахт, і вимагали повернення додому. Дружини розповідали, що до них додому приходили представники влади та адміністрації і погрожували звільненням їхніх чоловіків з роботи, що означало б втрату ними засобів для існування і утримання родин.

Майдан вимагає судити Януковича

16 грудня Український сегмент інтернету сколихнув відеоролик, який розмістив на ресурсі Youtube український дипломат, колишній директор департаменту Євросоюзу в МЗС України Василь Філіпчук.

На цьому відео зафіксовано, як його намагалися затримати під час митного контролю в міжнародному аеропорту "Бориспіль" російськомовні люди в цивільному, що представилися митниками. А один з них погрожував розбити телефон, на який знімалося це відео, Філіпчукові об голову.

За словами дипломата, ця пригода сталася вранці 16 грудня, коли він намагався вилетіти до Брюсселя, де була запланована його зустріч із єврокомісаром Штефаном Фюле.

Все це відбувається на тлі невиконання президентом Януковичем вимоги Майдану звільнити з посади міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, якого маніфестанти вважають організатором кривавого розгону мирної акції студентів 30 листопада та цілої низки подальших репресій проти активістів протестного руху.

Правозахисник із Дніпродзержинська Віталій Купрій у своєму виступі зі сцени Майдану 16 грудня звинуватив Януковича в ігноруванні цієї вимоги маніфестантів.

Присутні на мітингу одностайно ухвалили резолюцію, в якій звернулися до Вищого адміністративного суду України з вимогою розпочати судовий процес над Януковичем за фактом бездіяльності глави держави.

DW