Активісти у протигазах застерегли владу від спецзасобів, насильства і розгону

Протигаз 1На 22 день життя Євромайдану опозиційні політики заговорили про провокації та як наслідок силовий сценарій розгону мирної акції протесту, яка спалахнула по тому, як уряд Миколи Азорова призупинив підготовку до укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

12 грудня колишній міністр МВС, депутат від "Батьківщини" Геннадій Москаль заявив, що керівництво СБУ планує провокації щодо учасників Євромайдану та залучає до цих спецоперацій фахівців з Російської Федерації

"Усі атаки, які проводили правоохоронні органи, не увінчалися успіхом, тому за запрошенням голови СБУ Якименка з Росії прибула низка консультантів ФСБ, які спеціалізуються на розгоні протестних мітингів та демонстрацій... І розроблений сценарій: як нейтралізувати Майдан", - сказав політик, посилаючись на свої джерела.

Депутат говорив про сучасні спецзасоби - газ у аерозольних балончиках, "який на Євромайдані, у Будинку профспілок, Жовтневому палаці та приміщенні КМДА розпилюватимуть провокатори, найняті владою, та правоохоронці".

"Цей газ викликає загальне недомагання, головокружіння, і людина, уражена цим газом, фактично буде позбавлена можливості активного супротиву, буде фактично паралізована" перед атакою силовиків. Усе це медики потім спишуть на ОРВ чи на якусь епідемію грипу", - додав Генадій Москаль.

Він також розповів про можливі провокації щодо деяких відомих журналістів, громадських діячів, а також народних депутатів від Партії регіонів Шуфрича, Лук'янова та Царьова. Постраждалих осіб має бути 20.

СБУ оцінило заяви Генадія Москаля як провокацію задля подальшого посилення напруженості в суспільстві.

Тим часом Донецький активіст і блогер Денис Казанський на своїй Facebook-сторінці написав, що влада готує провокації з метою створення хаосу у Києві.

"Влада звозить у столицю дуже велику кількість народу - кілька десятків тисяч людей зі Східної України на проплачений мітинг на підтримку Януковича, який буде атакований провокаторами-тітушками з молотками й у масках, обмотаними символікою ЄС і опозиційних партій. Буде провокація й бійка, щось на кшталт тієї, що була під Адміністрацією президента, тільки набагато масштабніша й кривава. Мета - влаштувати зіткнення шахтарів, організовано доставлених у Київ, з людьми на Майдані, людьми із Західної України. Влаштувати масові безпорядки в Києві, стравити людей, розколоти суспільство, ввести Надзвичайний стан без участі "Беркута" і солдат ВВ. Київ планують занурити в хаос, щоб уведення військ просили самі супротивники Януковича. Щоб в усьому світі погодилися з такою необхідністю", - пише на своїй сторінці Денис Казанський.

Не души! Не вбивай! Не стріляй!

Наступного дня, 13 грудня, 48 активістів Євромайдану і партії Демократичний альянс розгорнули державний прапор перед палацом "України", де відбувався круглий стіл за участю влади, опозиції та громадськості.

Активісти надягли протигази, нагадали владі, що Євромайдан - мирна акція протесту і закликала не застосовувати зброю, отруйний та нервово-паралітичний газ:

"Наші акції є мирними. Події на Євромайдані визнано найбільшої проєвропейською маніфестацією у світі. Майте повагу до людей, які вийшли висловити свою позицію. Ми не заважаємо вам працювати. Якщо ви вмієте працювати, то працюйте. У вас є доступ до усіх ваших будівель. Дайте нам можливість збиратися мирно. Ми не хочемо крові на Майдані. Ми закликаємо владу утриматись від застосування зброї, сльозогінного та нервово-паралітичного газу. Ми хочемо попередити владу, що в разі застосування сльозогінного газу на Майдані, можуть початися заворушення, пов'язані із тим, що люди можуть затоптати один одного. Відповідальність за це буде на ваших руках. ", - сказав у мегафон активіст Демократичного альянсу Олексій Чорний.

Олексій Чорний також нагадав вимоги Євромайдану:

"Зараз на Майдані кристалізується громадянське суспільство України. Усі активні люди виходять на Майдан. Це молодь або люди, які є молодими в душі. Не можна зараз придушувати силою те, що там відбувається. Йдіть на переговори, домовляйтеся, виконуйте вимоги людей, які вийшли на Майдан, бо це є законні вимоги - ті, хто розганяв кийками людей на майдані (30 листопада - ММ) мають бути покарані, Міністр МВС Захарченко має бути звільнений зі своєї посади, тому що це людина, яка організовувала це заворушення, Беркут, який бив лежачих людей під Адміністрацією Президента, має бути під арештом. Ми вимагаємо, щоб люди, які підтримували силові сценарії, були звільнені зі своїх посад, щоб вони ніколи більше не займали посад в силових або інших державних структурах".

23 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

На круглому столі, який у цей час відбувався у палаці "Україна", президент Віктор Янукович у відповідь на закиди опозиційних лідерів заперечив підготовку владою силових дій:

 "Я вам скажу, що я також начитався інтернету різного з закликами про озброєння, когось вбити, когось повісити. Це все – емоції, провокації, розхитування ситуації. І хто в цьому зацікавлений, ми з вами зрозуміємо, коли прийде час", - сказав Віктор Янукович.

Увечері 13 грудня позафракційний депутат Віктор Балога оприлюднив документи, які говорять, що ще з перших днів Майдану влада готувала заходи антитерористичного характеру в Києві

1

 

1

 

1

 

Політик каже, що ще 24 листопада, "коли на вулиці стояла всього-навсього група громадських активістів, які зібралися через соціальні мережі, СБУ уже приводила у бойову готовність усю силову вертикаль у всіх регіонах України. Аналогічна вказівка поступила і в переддень кривавої бійні зі студентами", - зазначив Віктор Балога.

Віктор Балога надав громадскості третій датований 10 грудня документ, який свідчить про мобілізацію техніки. "І це в той день, коли Віктор Янукович обіцяв трьом президентам, що сила застосована не буде", - каже політик.

1

 

1

"В цьому листі рівень терористичної загрози характеризують як "Потенційну" і продовжують її дію до 31 грудня 2013 року. А це означає, що цими вихідними провокації з використанням зброї, вибухівки тощо можуть стати реальністю. Це дає підстави говорити, що із перших днів влада активно готує "теракт", який розв’яже їй руки до використання ще більшої сили", - припустив Віктор Балога.

Микола Мирний для Ні корупції!