Янукович має піти у відставку. Санкції гарантовано, якщо буде ще більше насильства щодо протестуючих та преси

FH 380Вашингтон - 9 грудня 2013 - Подальше застосування сили українською владою призведе до негайного запровадження цільових санкцій з боку США і Європейського союзу проти українських посадових осіб, відповідальних за такі дії.
Про це заявила сьогодні міжнародна організація Freedom House.
Freedom House також закликає Президента Віктора Януковича подати у відставку, як спосіб скликати дострокові президентські вибори, і єдиний ненасильницький спосіб закінчення протистояння з демонстрантами.
Міжнародне співтовариство мусить підтримати демократичні устремління тих сміливих представників українського народу, які вийшли на вулиці.
"Президент Янукович втратив підтримку і легітимність серед українського народу", заявив Девід Крамер, президент Freedom House. "Ми не підтримуємо правління натовпу, але Янукович створив кризу, відкинувши шлях до інтеграції з ЄС та ігноруючи вимоги протестуючих щодо того, що уряд повинен працювати від імені народу».
9 грудня українська влада почала демонтаж барикад і наметових таборів мирних демонстрантів в центрі Києва.
Крім того, силовики проникли в приміщення принаймні, однієї опозиційної газети, веб-телебачення і новинного сайту. Міліція вчинила це на наступний день після того, як сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці в найбільшій демонстрації.
Протести почалися минулого місяця у зв'язку з рішенням уряду не просувати більш тісні зв'язки з Європейським Союзом.
"Найкращим, що Янукович міг би зробити, враховуючи його рішення розігнати протести, буде оголосити про свою відставку, щоб прокласти шлях для дострокових президентських виборів" , заявив Крамер. "США і ЄС повинні чинити тиск на уряд, щоб він прислухався до законних вимог протестувальників і, за необхідності, запровадити санкції проти осіб, відповідальних за будь-який подальший насильницький розгін».
 "Різкий розворот курсу уряду України стосовно європейської асоціації, його зневага до вимог протестуючих, і готовність використовувати насильство проти них, підірвали довіру громадськості до влади", заявив Крамер. "Криза в Україні може бути вирішена тільки шляхом компромісу між громадськими і політичними силами і шляхом повернення до європейської інтеграції".