Учасники саміту ОБСЄ висловлюють підтримку Євромайдану [відео]

Фото: 5 канал

Фото: 5 канал

Український уряд та опозиція мають розпочати політичний діалог за участі демократичних інституцій.

На цьому наголосив президент парламентської асамблеї ОБСЄ Ранко Кривокапич, відкриваючи засідання ради міністрів організації із безпеки та співробітництва у Європі.

Попри заклики деяких дипломатів бойкотувати цей захід чи перенести його в іншу країну, до Києва все-таки прибуло 57 представників різних країн ОБСЄ, головно – міністри закордонних справ.

Серед них і лобісти України у питаннях євроінтеграції – чільники МЗС Швеції, Польщі та Німеччини. Більшість дипломатів розповіли, що уважно стежать за подіями в Україні й висловили свою підтримку протестувальникам євромайданів, адже це, на їхню думку, допомагає закладати основи демократії в державі. Представники ОБСЄ також наголошували на недопустимості побиття журналістів і висловлювали сподівання, що більше такого не повториться.

Вікторія Нуланд, помічник державного секретаря США:

 «Який це момент для України, для ОБСЄ. За Україною зараз стежить весь світ. Усі принципи та цінності, на яких було засновано цю організацію майже 40 років тому, балансують між Майданом і Банковою та по всій цій країні. Суверенітет, свобода вибору, асоціації та альянсу, свобода мирних зібрань та висловлювань, демократія та конституційний лад, мир та стабільність. Це – час для України, щоби здійснити бажання її народу, або ж засмутити його».

Ранко Кривокапич, президент парламентської асамблеї ОБСЄ: 

«Наш меседж наступний: будівництво демократії - часто це шлях протестів. Тому просто немає іншого варіанта – крім, як діалог між  політичними гравцями, народом та владою».

Оксана Романюк, активіст руху «Стоп Цензура»: 

«Зараз журналісти в Україні мають працювати у касках та жилетах. Щодня ми роздаємо близько 200 жилетів, і попит є дуже великим. 52 журналісти були побиті під час мирних протестів в Україні з 29 листопада по 1 грудня».

Дунья Міятович, представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ:

 «Я та мої колеги були дуже занепокоєні тим, що відбувалося тут, зокрема, у подіях, які сталися у п'ятницю, на вихідних і потім у понеділок. Я дуже сподіваюся, що всі журналісти, яких побили та атакували, що вони почуваються добре, одужують. Я також почула, що багато з них вже повернулися на вулиці висвітлювати події». 

5 канал