Сім’ї побитих політв’язнів вимагають звільнити їхніх близьких

Фото: Reuters

Фото: Reuters

Сімї заарештованих під час мирного зібрання 1 грудня активістів звернулися до всіх Міжнародних правозахисних організацій та Омбудсмена із закликом допомогти звільнити своїх близьких.

Справа  в тому, що 1 грудня, під час проведення мирних зібрань 9 протестуючих було заарештовано правоохоронними органами.

Серед них були як журналісти, так і мирні громадяни. В Інтернеті високої популярності набрало відео, на якому зафіксовані підозрювані.

На відео видно, як співробітники спецпідрозділу «Беркут» ставлять на коліна та б'ють лежачих людей вже після закінчення сутички демонстрантів з міліцією під Адміністрацією Президента.

При цьому люди на відео не чинять жодного опору.

Слід відзначити, що перед арештом всі 9 затриманих було жорстоко побиті спецпідрозділом правоохоронних органів, і 6 з них до цих пір перебуває у лікарні.

Вирок їм було винесено без їх присутності у суді.

До СІЗО, в якому перебувають троє інших ув’язнених,  нікого на даний час не відправлено, що вказує на тяжкість їх фізичного стану.

Захисниками звинувачених у судді 2 грудня 2013 року виступали державні захисники, які фактично не виконали свою функцію.

Членам Спілки адвокатів представники влади «порадили» не втручатися у цю справу.

Хочемо наголосити, що суд відхилив відео, як речовий доказ, і відмовив адвокатам у можливості надання свідчень зі сторони захисту.

«Я не знала, як пояснити своїй маленькій дочці, чому ми не можемо відвідати тата у лікарні, розповіла на прес-конференції Марина Остащенко, дружина затриманого 31-літнього Олександра Остащенка. – А потім мені довелося пояснювати 5-річній дитині, що тато нічого поганого не зробив, але він у тюрмі через політичні мотиви. Важко пояснити малечі,  що ж таке політичні мотиви, якщо тато ні в чому не винен».

Найбільша міжнародна організація з захисту прав людини Amnesty International вже різко засудила насильницький розгін мирних демонстрантів, що є грубим порушенням права людей на свободу мирних зібрань.

Тетяна Мазур, директор Amnesty International в Україні, на прес-конференції закликала до негайного ефективного та незалежного розслідування заяв про непропорційне застосування сили співробітниками підрозділу Беркут.

«Ми закликаємо українську владу вирішити це питання в юридичній площині, а не політичній, а також ми закликаємо всіх потерпілих учасників звертатися до нас і ми надамо їм допомогу», - додала представник міжнародної організації.

Хочемо відмітити, що все вказує на те, що в Україні розгортаються політичні переслідування учасників мирних процесів з метою залякати громадян. Крім того, Європейський суд з прав людини вже не раз говорив про відсутність в Україні незалежного та об’єктивного судового розгляду.

 Саме тому родичі затриманих просять  міжнародну спільноту взяти цю справу під контроль, з метою не допустити засудження невинних, а у разі винесення політично-вмотивованого рішення вжити персональних санкцій як до його виконавців (судді, прокурори, слідчі) так і замовників (Президент України, Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, Генеральний прокурор України Віктор Пшонка) та членів їх родин.

Контактна особа:

Устінова Олександра

067 550 15 70

Oleksandra.u@ucab.org.ua