Правозахисники занепокоєні зникненням 14 осіб

Фото: Андрій Хартанович

Фото: Андрій Хартанович

Міжнародні правозахисники занепокоєні зникненням 14 демонстрантів по тому, як спецпризначенці Беркуту розігнали Євромайдан у ніч проти 30 листопада.

Про це заявила голова правління Центру громадських свобод Олександра Матвійчук під час прес-брифінгу міжнародних правозахистників щодо розгону Євромайдану: "За даними системи Євромайдан SOS, яка звісно не може перетендувати на повноту, зникло 14 людей. Із них багато молодих людей 16 - 17 років. Їх розшукують батьки, рідні, друзі".

Олександра Матвійчук розповіла, хто були ці люди, які зникли:

"Сумно казати, що серед цих людей багато студентів, а також ті особи, які були зафіксовані лежачими на землі під кийками Беркуту 30 листопада на майдані".

Пані Матвійчук припустила, що скоріш за все після побиттів ці люди мали потрапити до лікарні:

"Учасники Євромайдану SOS телефонували лікарням. У нас немає інформації, що ці люди є у лікарнях. Їх місцезнаходження не відоме. Зв'язку з ними немає також. Звісно після такого жорстокого розгону майдану багато телефонів були втрачені, тому навіть якщо у них зараз все гаразд - хоча пройшло стільки часу - вони не можуть вийти на зв'язок".

Ініціатори спільноти Євромайдану SOS закликають усіх, хто володіє інформацією про місцезнаходження зниклих осіб зі списку, повідомити, зателефонувавши на гарячу лінію:
0685481241; 0666849830; 0633379573

5 грудня, четвер

13.00
вул. Богомольця, 10

Активісти Громадського сектору Євромайдану прийдуть до Міністерства внутрішніх справ з вимогою знайти людей, які зникли під час акцій протесту, зокрема, найбільше — після силового розгону «Беркутом» Євромайдану. Активісти запитають міліцію: «Де вони»?

Правозахисники та юристи з ініціативи «ЄвромайданSOS» підрахували, що загалом під час проведення акцій протесту на підтримку євроінтеграції і за відставку уряду та президента зникли 22 людини.

Більшість із них не виходять на зв’язок після силового розгону мирної акції протесту на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада.
Контактні телефони:
Ігор Луценко 067 467 62 53,
Дмитро Гузій (адвокат) 093 752 60 20
Прес-центр Громадського сектору Євромайдану (Ірина Чулівська): 068 944 63 88