Дії органів влади неприпустимо халатні та непрофесійні – “ОЗОН”

Володимир Феськов - засновник групи громадського спостереження ОЗОН Фото 24tv.if.ua:

Володимир Феськов - засновник групи громадського спостереження ОЗОН Фото 24tv.if.ua:

Заява  групи громадського спостереження “ОЗОН”

Оцінка дотримання свободи мирних зібрань у Києві 01 грудня 2013 року  під час проведення масових акцій.

 Результати спостережень, що здійснювалися нашими активістами протягом дня в районі парку Шевченка, на вулиці Хрещатик, Майдану Незалежності, біля будівель Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України, на Михайлівській та Європейській площах, свідчать про незабезпечення державною владою свободи мирних зібрань.

Зокрема, були відмічені наступні факти:

 1. На вулицях у центрі міста були майже відсутні працівники міліції, які повинні були керувати дорожнім рухом у складній та мінливій обстановці, усуваючи потенційні загрози для численних учасників мирної ходи та водіїв транспорту.  Так, біля входу на Майдан Незалежності стояли тільки два міліціонери, відмічена відсутність міліціонерів на Хрещатику під час ходи вулицею демонстрантів з парку Шевченка до Майдану Незалежності, на дорогах не було працівників ДАІ, хоча демонстранти рухалися вулицями, що не були перекриті.

 2. Замість налагодження діалогу з організаторами зібрання та надання необхідної інформаційно-координаційної допомоги учасникам, керівництво ОВС сконцентрувало  спеціальні підрозділи міліції “Беркут” та внутрішні війська біля будівлі Адміністрації Президента. Керівництво патрульної служби ГУМВС в м.Києві також усунулося від здійснення процесів медіації та сприяння мирним зібранням, натомість вишукували з невідомою метою працівників ОВС навколо пам’ятника Леніну, що розташований на початку бульвару Тараса Шевченка перед Бесарабською площею. Виходячи з того, що у міліціонерів були відсутні належна форма та екіпірування, а також, враховуючи, загальну розгубленість працівників ОВС, їх роль в забезпеченні мирної ходи була незрозуміла навіть для них самих.

3. Біля будівлі КМДА по ходу руху демонстрантів було помічено складені палки, пляшки з невідомою рідиною, каски та маски. Для фіксації цього незрозумілого факту та передачі цих підозрілих предметів демонстранти намагалися викликати міліцію за телефоном 102, і лише через довгий проміжок часу дзвінок був зафіксований. Таке ставлення працівників міліції є неналежним та непрофесійним з урахуванням вимог оперативного реагування на повідомлення громадян, а також потребує реакції з боку керівництва МВС та Генеральної прокуратури України

4. Керівництво МВС України та керівництво КМДА не забезпечило належне інформування громадян шляхом медіації, розміщення інформаційних банерів, обмежувальних стрічок та знаків щодо наявності судової заборони на проведення мирних акцій в певних частинах Києва. Завдяки цьому велика кількість учасників мирної ходи стали без власної волі свідками провокаційних дій частини мітингувальників на вулиці Банкова біля Адміністрації Президента. Відсутність належного технічного обладнання для інформування громадян унеможливила локалізацію провокаторів силами самих учасників мирної акції та запобігання силового розгортання подій.

5. Керівництво КМДА та керівництво ГУМВС України в м. Києві не забезпечило доступу постраждалим до медичних послуг, включно із супроводженням їх до найближчого медичного закладу або спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичноїдопомоги. Можливість отримання громадянами первинної медичної допомоги, гарячої питної води та місць для обігріву також була відсутньою, що потребує критичної уваги органів прокуратури до дій посадових осіб ОВС та КМДА, відповідальних за забезпечення масових заходів у столиці.

Наслідком неприпустимо халатних та непрофесійних дій органів влади стали конфліктні ситуації частини мітингувальників з правоохоронцями, наявність постраждалих з обох сторін, відсутність будь-якого медичного та сервісного забезпечення громадян під час проведення мирної акції.

Хронометраж зафіксованих подій під час масових акцій у м Києві ви можете знайти на сторінці групи громадського спостереження “ОЗОН” у соціальний мережі.

 Про ОЗОН

Вони не беруть участі, зате спостерігають.

Незаангажовано та пильно - за усім, що відбувається на мирних зібраннях.