Гривню рахуємо, дві ховаємо. Частина 2

Фото з сайту news.headline.kz

Фото з сайту news.headline.kz

Коштів, незаконно зібраних тепловиками з львів’ян під час дії у місті двоставкового тарифу, долею яких нещодавно цікавився "Ні корупції", вже немає.

Водночас вони все одно не збиралися повертати їх мешканцям чи зараховувати замість наступних платежів за комунальні послуги.

Про це «Ні корупції!» повідомили у Львівському міському комунальному підприємстві «Львівтеплоенерго».

Ще 24 жовтня 2013 року юридичне управління Львівської міської ради переадресувало ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» запит «Ні корупції!» стосовно суми, яку тепловики незаконно отримали унаслідок дії двоставкового тарифу.

«Ні корупції!» марно чекав відповіді від ЛМКП «Львівтеплоенерго» та ЛКП «Залізничнетеплоенерго» у встановлені законом терміни і 11 листопада опублікував статтю «Гривню рахуємо, дві ховаємо», у якій зазначив, що львівські тепловики приховують розмір суми, яку вони незаконно зібрали з містян.

IMAG1584І о, диво! Після публікації статті на сайті з’являється відповідь ЛМКП «Львівтеплоенерго», датована також 11 листопада 2013 року. Щоправда, вкинули листа поштовики у скриньку 16 листопада, про що свідчить штамп на конверті, а в руки «Ні корупції!» він потрапив 18 листопада.

«ЛМКП «Львівтеплоенерго» не планує здійснювати жодних перерахунків, керуючись постановою ЛААС від 16 жовтня 2013 року у зв’язку із незаконністю таких дій, так як на даний момент не існує жодного імперативного акта, який би вказував на необхідність здійснення перерахунку», - йдеться у повідомленні «Львівтеплоенерго», що адресоване «Ні корупції!».

За словами директора «Львівтеплоенерго» С. Пакіжа, «переплати коштів від населення за період дії рішення виконавчого комітету ЛМР № 1189 не було».

IMAG1585

Та найголовніше, що кошти, незаконно зібрані тепловиками внаслідок дії двоставкового тарифу, вже потрачені.

«Кошти, які ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримало від населення за спожиту теплову енергію та гаряче водопостачання, були використані з метою забезпечення теплопостачанням та гарячим водопостачанням, а також для забезпечення життєдіяльності підприємства», - говориться у відповіді.

Відтак, у підсумку маємо:

а) суму коштів, переплачених львів’янами згідно з двоставковим тарифом, тепловики так і не вказали, бо не вважають, що вони переплачені незаконно;

б) тепловики ці кошти вже використали, в тому числі й на себе - «для забезпечення життєдіяльності підприємства». Тобто навіть, якби мешканці судилися з тепловиками, як цьому їх вчать громадські активісти, повертати їм уже немає чого.

Нагадаємо, що за підрахунками громадських активістів з громадської організації «Вартові закону», львівські комунальні підприємства «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» за період дії незаконної ухвали виконкому ЛМР могли отримати завдяки двоставковому тарифу зайві кошти у розмірі від 250 мільйонів до півмільярда гривень.

16 жовтня 2013 року Львівський апеляційний адміністративний суд (ЛААС) виніс ухвалу, відповідно до якої, рішення виконкому ЛМР від 20 жовтня 2006 року щодо запровадження у місті двоставкового тарифу, визнано незаконним. Суд зазначив, що чиновники виконкому ЛМР перевищили свої повноваження при ухваленні рішення про двоставковий тариф, а тепловики цим рішенням незаконно скористалися.

На сьогодні юристи ЛМР оскаржують постанову Апеляційного адміністративного суду щодо тарифу на тепло, а юристи ЛМКП «Львівтеплоенерго» нагадують, що двоставковий тариф на тепло чинний.

Водночас львівські тепловики називають себе «патріотами» і продовжують рекламувати переваги двоставкового тарифу для населення і для підприємств.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»