Голова Донецької ОДА обіцяє фізично знищувати копанки і схеми їх роботи

Копанка у Сніжному, Донецька область

Копанка у Сніжному, Донецька область

Голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький заявляє про необхідність посилення боротьби з нелегальними копальнями в області. 

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, за словами Шишацького, була створена спеціальна комісія, в яку увійшли й працівники прокуратури області.  

«Зараз ухвалюється рішення. Взяти один із районів і повністю його відпрацювати. Щоб можна було сказати: в цьому районі було стільки-то копанок, зараз жодна не працює. І не просто закрити. А максимально фізично ліквідувати. Десь гирло засипати, десь кар’єр. Тому що порушуються карні справи, затримується техніка. Потім техніка виявляється орендованою, вона повертається орендодавцю, який здає її наступним», – заявив Шишацький.

Чиновник каже, що потрібно зламати вже напрацьовані між владою, правоохоронцями і господарями копанок чорні схеми.

«Працюють схеми, які іноді засновані на нашому законодавстві не завжди достатньому, щоб жорстко спитати, а іноді, прямо скажу, на негативній роботі влади, органів місцевого самоврядування та правоохоронців. Я упевнений, що жодна копанка не працює без відома. Коли правоохоронці пишуть «невідомими особами», я упевнений, що всі їх знають в обличчя, і ще й зустрічалися з ними неодноразово», – сказав голова ОДА.

За його словами, до боротьби будуть активніше залучатися офіційні шахтні підприємства, на ділянках яких дуже часто виникають копанки і ведеться нелегальне вуглевидобування.

Від "Ні корупції!": Ну-ну... Цікаво, як швидко правильні заяви втіляться хоча б у якісь дії.