Соціальні виплати на місцях не виплачують вже кілька місяців. Казна – порожня!

Міністр Наталя Королевська. Фото з сайту sprotiv.org

Міністр Наталя Королевська. Фото з сайту sprotiv.org

На днях до мене звернувся мешканець міста Сквира з проханням допомогти вирішити питання щодо невиплати йому соціальної допомоги,  передбаченої законодавством України.

Справа в тому, що Георгій Петрович доглядає за своєю хворою дружиною, інвалідом першої групи загального захворювання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 558 «Про затвердження порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги», чітко регламентовано Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам 1 групи.

Ці компенсації призначаються, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність у розмірі 15 %. Насправді сума ця невелика, і дорівнює 134 гривень  10 копійок, але для родини інвалідів кожна копійка як то кажуть «на вагу золота».

Георгій Петрович звертався до багатьох державних інстанцій, але звідусіль лунали тільки відписки і відмовки.

З однієї відповіді, яку отримала родина інваліда на початку цього року від Управління праці та соціального захисту  Сквирського району, стає зрозумілим, що відповідні виплати тепер будуть виплачувати з місцевого бюджету.

Казначейські рахунки пусті, Наталія Королевська не встигає відбиватися  і відповідати за численні провали підпорядкованого їй відомства.

Тільки протягом 2013 року журналісти-розслідувачі провели аналіз декількох тендерів, які проводило Міністерство Королевської, і виявили колосальні переплати за придбання певних товарів, робіт і послуг,  що сягають десятків мільйонів гривень. Тобто, в той час, коли в державі «немає» грошей для гарантованих соціальних виплат, Міністерство соціальної політики закуповує купу непотрібних послуг на мільйони гривень.

Вже кілька разів у цьому році Міністерство соціальної політики зобов’язувало місцеву владу Сквирського району забезпечити законне право родини інвалідів на отримання соціальної виплати. Проте як то кажуть: «А віз і нині там».

 Minsoc 1 600

                                                    Лист-відповідь у березні 2013 року

Minsoc 2 600

                                                            Лист-відповідь у травні 2013 року

Як бачимо, влада вибрала тактику «відписок». Це чітко видно з двох, майже ідентичних листів, що надійшли родині інвалідів з Міністерства соціальної політики з різницею в три місяці. На цьому прикладі насправді видно стратегію влади і її дії по всій Україні.

Нашою командою  в рамках безкоштовної правової допомоги надано консультацію родині інвалідів, а також підготовлено відповідні звернення до Управління праці і соціальної політики Сквирського району та Прокуратури.

Якщо питання не буде вирішено, юристами Центу експертизи політики буде підготовлено відповідний судовий позов.

Далі буде…