ЦІПЛ запрошує ЗМІ до співпраці

Тетяна Печончик –керівник ЦІПЛ. Фото tyzhden.ua

Тетяна Печончик –керівник ЦІПЛ. Фото tyzhden.ua

Центр інформації про права людини (ЦІПЛ) є ресурсним центром для журналістів, які пишуть про права людини. Ми співпрацюємо із засобами масової інформації у таких напрямках:

1) Радимо теми та героїв журналістам та редакторам, які готують матеріали про права людини в Україні. Ми підбираємо експертів з огляду на специфіку тієї чи іншої теми, допомагаємо зібрати думки та коментарі правозахисників, юристів щодо певної теми, яку висвітлює журналіст.

Зокрема, йдеться про такі права і свободи, як право на життя, право не піддаватися тортурам та жорстокому поводженню, право на свободу та особисту недоторканість, право на справедливий суд, свобода слова, свобода мирних зібрань, свобода пересування, свобода совісті, свобода підприємницької діяльності, право на приватність, доступ до публічної інформації, запобігання дискримінації, торгівлі людьми, ксенофобії та расизму.

Також ми опікуємося правами окремих вразливих груп громадян, таких як інваліди, біженці та мігранти, позбавлені волі особи, діти, національні меншини та ЛГБТ.Також можлива співпраця по темах, що стосуються соціальних, економічних, культурних та екологічних прав.

2) Самі готуємо для медіа матеріали, які стосуються прав людини, показують проблеми із їх дотриманням та можливі шляхи вирішення окреслених проблем.

Ми створюємо контент різних видів (тексти, аудіо, фото, відео і їх комбінації) та жанрів (репортажі, аналітика, інтерв''ю, розслідування, блоги і т.п.) для подальшої републікації на майданчиках інших ЗМІ, як центральних, так і регіональних.

3) Популяризуємо інформацію правозахисників: важливі заяви, анонси, прес-релізи.

Ми інформуємо ЗМІ про найбільш резонансні події у сфері захисту прав людини та забезпечуємо якісну інформаційну підтримку соціально важливих громадських ініціатив.

При цьому ЦІПЛ керується правилом поширювати тільки перевірену інформацію. Для того, щоб отримувати ці матеріали, надішліть нам лист із темою «Новини правозахисників» на мейл (тут адреса).

4) Організовуємо зустрічі (прес-конференції, круглі столи, вуличні акції тощо), де піднімаються актуальні проблеми, пов''язані із захистом прав людини.

На такі заходи, окрім журналістів, запрошуємо правозахисників та громадських активістів, осіб, чиї права порушуються, представників органів державної влади, які мають стосунок до піднятої проблеми, незалежних експертів, представників міжнародних організацій.

На такі заходи, окрім журналістів, запрошуємо правозахисників та громадських активістів, осіб, чиї права порушуються, представників органів державної влади, які мають стосунок до піднятої проблеми, незалежних експертів, представників міжнародних організацій.

Слідкувати за нашими медіа-подіями та заходами інших правозахисних організацій можна в рубриці Анонси подій або підписавшись на розсилку наших анонсів.

5) Співпрацюємо із фрілансерами (як професійними журналістами, фотографами, так і блогерами, громадянськими журналістами) щодо підготовки матеріалів, які стосуються захисту прав людини. Також існує можливість стажування в офісі ЦІПЛ.

Якщо вам цікаво приєднатися до Центру інформації про права людини і стати частиною нашої команди, повідомте нам про себе.

Також Ви можете потоваришувати із нами «віртуально» - через мережеві медіа та соціальні мережі: наша сторінка на ФейсбуціТвітері, наш профіль на Youtube.

ЦІПЛ