Правозахисники назвуть найкращого “Дискримінатора року”. Анонс

Зображення humanrights.com.ua

Зображення humanrights.com.ua

У п'ятницю, 15 листопада, об 11:00 в інформаційному агентстві «Інтерфакс» (вул. Рейтарська 8/5а) будуть оприлюднені імена осіб та організацій, які злісно порушували принципи рівності та недискримінації в Україні протягом року. Вони отримають особливу "винагороду" – звання «Дискримінатор року» та "визнання" своїх досягнень від Коаліції з протидії дискримінації.

Оприлюднення імен переможців-дискримінаторів відбудеться напередодні Міжнародного дня толерантності, який відзначають 16 листопада.

Символом та матеріальною відзнакою антипремії стануть шори – спеціальні пластини, які надягають на голову коням для того, аби ті не могли дивитися по боках. Адже лауреати антипремії своїми діями виявляють зашореність та обмеженість у поглядах та діях.

Антипремія «Дискримінатор року – 2013» буде вручена в трьох номінаціях:

"Язик мій - ворог мій" (за найбільш дискримінаційне висловлювання).

Основні номінанти: голова Верховної Ради Володимир Рибак, депутат ВО «Свобода» Ірина Фаріон, мер Ялти Сергій Ілаш.

«Реально Г*» (за найбільш дискримінаційний вчинок).

Головні претенденти: настоятель Києво-Печерської Лаври владика Павло та президент Національної академії медичних наук Андрій Сердюк, російський неонацист Максим Марцинкевич (Тесак) та Служба безпеки України, Київська міська державна адміністрація та Окружний адміністративний суд Києва.

«Дискримінація «в законі» (за найбільш небезпечну та дискримінаційну законодавчу ініціативу).

Головні претенденти: народні депутати Вадим Колесніченко, Юрій Мірошниченко (Партія Регіонів), Олександр Сич, Руслан Зелик, Руслан Марцінків (ВО «Свобода).

Антипремія вручатиметься вперше. Коаліція з протидії дискримінації в подальшому планує вручати таку премію щороку.

Оголосять «переможців» експерти Коаліції з протидії дискримінації:

• Назарій Боярський, співголова Коаліції з протидії дискримінації в Україні, координатор освітніх програм Центру Громадянських Свобод;

• Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини;

• Олена Шевченко, голова Громадської організації "Інсайт".

Контактна особа – Марина Говорухіна, 050 612 00 20.

Захід відбудеться за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

Довідка: Коаліція з протидії дискримінації в Україні є всеукраїнською недержавною громадською правозахисною ініціативою, яка виникла у 2011 році і зараз об'єднує 45 організацій громадянського суспільства. Діяльність Коаліції спрямовано на реальне забезпечення в Україні принципу громадянської рівності для всіх людей, незалежно від певних соціальних чи індивідуальних ознак, які визнані в міжнародному, європейському та національному праві такими, що потребують захисту від дискримінації; розвиток, розширення та вдосконалення прав і свобод людини в Україні; протидію спробам необґрунтовано та несправедливо обмежити права певних категорій громадян; викорінення такого явища, як дискримінація, із суспільного життя.

[1] «Реально Г» розшифровується як «реально ганебний вчинок»

 Центр інформації про права людини