У Житомирі не звикли карати провоохоронців

Фото zakarpattya.net.ua

Фото zakarpattya.net.ua

Українці не вірять владі, судам, правоохоронцям і навіть своїм знайомим.

Не випадково.

Чи багато з нас задумувались, чому так?

Ці органи і структури себе давно і надовго дискредитували.

Українці не довіряють міліції та прокурорам.

Україна вже давно пасе задніх за показниками довіри суспільства до правоохоронних органів, судів та влади загалом. З кожним роком рівень недовіри поглиблюється.

Повністю довіряють правоохоронцям лише 0,8% респондентів, ще 8% переважно довіряють і понад 90% українців не вірять.

Корупція - одна з основних причин недовіри правоохоронцям

Поруч з маленькими зарплатами, низьким професійним рівнем, сформованістю системи однією з основних причин сумної статистики фахівці називають корупцію. Для утримання гнилої системи не потрібно високого професіоналізму. Головне – мати тарифи та чітку піраміду підпорядкування.

Ні для кого не секрет, що уникнути кримінальної відповідальності в Україні так само легко, як уникнути складання протоколу працівником ДАІ. Справи відкривають, справи закривають – будь-яка примха за ваші гроші.

Гарантією стабільності даної системи є взаємодія правоохоронців. Кругова порука в збоченій формі успішно процвітає в “правоохоронних” органах. Як прокурор зможе порушити справу проти міліціонера, якщо завтра доведеться “відмазувати” свого родича від праведного наїзду колеги-міліціянта?

Імунітет житомирських правоохоронців

Переходячи від слів до фактів, наведу статистику по кримінальних справах,  порушених проти міліціонерів та прокурорів у Житомирській області.

Кримінальні справи проти міліціонерів

Попри тотальне свавілля, на всю Житомирську область в Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР) зареєстровано лише 41 повідомлення про кримінальне провадження проти міліціонерів.

¾ всіх цих кримінальних проваджень закрили ще на стадії досудового розслідування і лише 7 справ передано до суду. Немає жодних гарантій, що гуманний суд не побачить фактів порушень у діях міліціянтів.

Справа з прокурорами ще «веселіша».

Kriminal_prokurori_zt

Лише чотири відчайдухи насмілились вказати про склад кримінального злочину в діях прокурорів Житомирщини. Статистика - річ вперта, але  вправні прокурори впевнено її приборкали. Всі справи проти стражів законності в області були закриті, навіть не дійшовши до суду.

Невдячна справа виступати проти правоохоронців, бо інколи так трапляється: ти повідомляєш про злочин, а потім, за «збігом обставин» стаєш обвинуваченим і в цьому, і в ряді інших злочинів.

Українські правоохоронці останні в Європі

Згідно з результатами дослідження фонду "Демократичні ініціативи", довіра громадян до судово-правової системи України становить 2.26 бала, довіра до міліції – 2.50 бала за 10-бальною шкалою. Обидва ці показники свідчать про останнє місце України серед  країн Європи.

Безкарність правоохоронців, корумпованість тих, хто має боротися зі злочинами, - це одна з основних причин того нікчемного існування, яке сьогодні називають життям мільйони українців.