Держбюджет заощадить 5-20 млрд грн у разі скасування “елітних” пенсій

Фото dt.ua

Фото dt.ua

Чи не найбільший фінансовий ефект для бюджету могла б забезпечити оптимізація системи суддівських пенсій.

Разом з тим, малоймовірним є скасування пільг для співробітників силових органів - МВС, прокуратури тощо, оскільки зараз це "безпосередня опора влади".

Залежно від рішучості Верховної Ради щодо перегляду пенсійних програм (зокрема, "елітних" пенсій), обсяг бюджетних дотацій Пенсійному фонду на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій можна зменшити на суму від 5 до 20 млрд.

Таку оцінку у коментарях ZN.UA озвучила завідуюча відділом соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень Ольга Піщуліна.

При цьому екс-в.о. міністра фінансів Ігор Уманський висловив думку, що чи не найбільший фінансовий ефект для бюджету могла б забезпечити оптимізація системи суддівських пенсій.

"Реалізувати цю ініціативу, тим більше заднім числом, буде непросто. Особливо, якщо самі судді вирішуватимуть, скорочувати собі преференції чи ні. Такі прецеденти вже були, досвід - негативний. Разом з тим, якщо буде політична воля на найвищому рівні, теоретично це можливо, у т.ч. перерахунок уже призначених пенсій", - вважає екс-голова Мінфіну.

Разом з тим Уманський називає малоймовірним скасування пільг для співробітників силових органів - МВС, прокуратури тощо, "оскільки зараз це безпосередня опора влади".

Нагадаємо, що МВФ наполягає на оптимізації видаткової частини держбюджету, зокрема, за рахунок "обмеження в бюджетному секторі фонду зарплати і чисельності працівників, скорочення субсидій і витрат на закупівлю товарів та послуг".

Зараз, незважаючи на зростання доходів держбюджету (за результатами 10 місяців по загальному фонду - на 4,7%), коштів на заплановані державою витрати не вистачає, оскільки їхній план завищено. Держбюджет-2013 зверстано на дуже оптимістичній макроекономічній базі: очікувалося зростання ВВП на 3,4% та інфляція 4,5%, у той час як фактично є 1-1,5% і близько 0 відповідно.

За матеріалами: ZN.UA