Освітяни через затримки з виплатою зарплат і стипендій готуються до протестів

Фото: unian.net

Фото: unian.net

У профспілках столичних вишів 4 листопада заявили про готовність провести пікети біля Кабінету міністрів у випадку затримок з виплатами зарплат і стипендій у листопаді. 

Глава київської організації профспілки працівників освіти і науки Олександр Яцунь повідомив, що в низці київських вишів затримка виплати авансів працівникам за жовтень становить 7-15 днів, а стипендій – від 5 до 7 днів, пише Український Тиждень з посиланням на "Коммерсантъ Украина".

Наприклад, у Національній академії внутрішніх справ, поки гроші виплачені тільки тим працівникам, які є чинними співробітниками правоохоронних органів. "Цивільні фахівці, а це сотні людей, ще чекають покладених їм грошей", - сказав один із працівників академії.

За його словами, причина невиплат в тому, що Державна казначейська служба заморозила переказ десятків мільйонів гривень, виділених академії.

Голова профспілки студентів Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Ольга Чабанюк зазначила, що подібна ситуація спостерігається не тільки в Києві, а й у Харкові, Кременчуці, Одесі, Запоріжжі, Чернігові, Кіровограді.

"Такі затримки з виплатами можна кваліфікувати як грубе порушення законодавства про працю. Всі наші листи до Держказначейства залишилися без відповіді. Ми ще раз звернемося до прем'єр-міністра Миколи Азарова з вимогою проводити всі виплати за другу половину жовтня відповідно до графіків. Якщо у нас знову буде інформація про затримки, то ми будемо звертатися до суду і організовувати мітинги біля Кабміну. ​​Ми залишаємо за собою право входження в колективний трудовий спір", - заявив Яцунь.

Заступник глави первинної профспілкової організації співробітників НТУУ КПІ Михайло Безуглий повідомив, що протягом чотирьох місяців виш постійно страждає від затримок з виплатами: "Держказначейство затримувало гроші за лікування та харчування під час оздоровчого сезону на нашій базі відпочинку "Маяк" біля Чорного моря. Тільки через місяць після закінчення оздоровчого сезону Держказначейство дозволило провести цю проплату, і тоді університет зміг заплатити за рахунками".

Джерело в Мінфіні розповіло, що 2 листопада перший заступник міністра фінансів Анатолій Мярковський провів селекторну нараду з представниками регіонів для розуміння реальної ситуації із заборгованостями у виплатах.

Міністр соціальної політики Наталія Королевська зазначила, що після їхнього звернення до Держказначейства і Мінфіну в жовтні на різні виплати додатково було виділено 2,1 млрд грн: "Зараз проходять платежі за жовтень. Але у нас залишаються питання, наприклад, по Чернігівській області".

Королевська підкреслила, що відомство і далі буде звертатися до фінансового блоку уряду.

"Якщо буде порушено графік виплат, то буде проведено спеціальне засідання міжвідомчої комісії з виплат зарплат, пенсій, стипендій, під час якого ми будемо шукати вихід з цієї ситуації", - сказала вона.

Наступне засідання цієї комісії заплановане на кінець листопада.

Як повідомлялось, нещодавно у Київській міській організації Профспілки працівників освіти і наукирозповіли про проблеми з виплатою заробітної плати працівникам і стипендій студентам вищих навчальних закладів Києва.

Нагадаємо, раніше в опозиції заявили, що загальна сума заборгованості соціальних виплат в Україні вжеперевищує два мільярди гривень.

УТ