Міський голова Переяслав-Хмельницького приховує інформацію про гроші громади

Міський голова Переслав-Хмельницького. Фото: dovidka.com.ua

Міський голова Переслав-Хмельницького. Фото: dovidka.com.ua

Нещодавно громадські активісти Переяслав-Хмельницького, що на Київщині, звернулись до тамтешнього мера Олександра Шкіри з запитом на інформацію.

У тому листі вони просили надати певні відомості  щодо бюджетних витрат та закупівель товарів робіт і послуг, які проводила міська рада.

Проте Олександр Шкіра, який отримує зарплату за рахунок грошей платників податків міста Переяслав-Хмельницький,  не надав цим самим платникам податків запитувані дані.

Натомість порадив знайти відповідну інформацію на офіційному сайті міста.

 

Ivanchenko doc 05 11 2013  600

На офіційному сайті, як ми й здогадувалися, запитуваної інформації не знайшлося.

Зрозуміло, що такі дії мера є  незаконними, адже відповідно до п.2 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Дивно, але і Переяслав-Хмельницьке казначейство також відмовило і не надало запитувану інформацію, продемонструвавши певну «солідарність» з міським головою.

Проте ця солідарність стає зрозумілою, коли під обома листами-відповідями ми бачимо прізвище Шкіра.

Так, Начальниця Переяслав-Хмельницького казначейства Олена Шкіра і міський голова Олександр Шкіра – подружжя.

І тут на згадку прийшла стара приказка -  «Ворон ворону глаз не выклюет»! Дивно, невже міському голові цього гарного містечка є що приховувати від громади?

Я поцікавився і з’ясував, що Олександр Шкіра полюбляє розставляти навколо себе людей не за професійною ознакою, а за родинно-кумівським принципом! Також місцеві жителі обурені тим, за яких обставин ця людина стала градоначальником. Адже в ніч перед днем виборів з перегонів зняли найбільш рейтингового кандидата Григорія Сокура. В підсумку, як мені сказали самі мешканці, цитую: «Змусили обирати між донецьким бізнесменом і київським євреєм - вибрали місцевого ДАІшника». А тепер ця людина пробує приховати від містян інформацію про бюджет і його витратну частину?

Можливо, переяславці про це і забули б, якби пан Шкіра відповідально віднісся до виконання норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» і не приховував від громади інформацію про гроші, які належать цій самій громаді! Адже кому було б цікаво, з якими там кумами чи братами ти працюєш, якщо в місті – порядок, і бюджет розподіляється прозоро?

Проте розбиті дороги, негаразди в комунальній сфері та купа інших проблем, що є в Переяславі, на фоні приховування інформації про бюджет викликають все більше запитань до «команди проффесіоналів» цього міста, і відповідно,  до кадрової політики очільника.